Kierowcy aut elektrycznych w Niemczech zapłacą 80% więcej za ładowanie! Czy to koniec elektryków?

Kierowcy aut elektrycznych w Niemczech zapłacą 80% więcej za ładowanie! Czy to koniec elektryków?

BMW iX

Podaj dalej

1 kwietnia 202 roku użytkownicy samochód elektryczny w Monachium zapłacą o 80% więcej za ich ładowanie. Jak dokładnie zmienią się ceny za tego typu usługi? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Ile kosztowała eksploatacja takiego auta kiedyś, a ile dzisiaj?

Dotychczas, pełne naładowanie takiego samochodu kosztowało około 25 euro. W porównaniu do zatankowania auta spalinowego pod korek to bardzo mało. Niestety teraz się to zmieni. Ładując samochód elektryczny przy pomocy wolnej ładowarki, Niemcy zapłacą za to 32 euro, a korzystając z szybkiej, cena wzrośnie do ponad 45 euro.

samochód elektryczny otomoto ogłoszenia używane
fot. pixabay

Podwyżki zapowiedziała niemiecka sieć stacji ładowania SWM. Jednak monachijscy radni chcą wynegocjować zatrzymanie tak dużych podwyżek. Podniesienie cen ładowania może skutecznie zniechęcić kolejnych potencjalnych klientów do zakupu samochodów z napędem elektrycznym.

Nissan Leaf 2011
Fot. Nissan

Czy tak będzie wyglądała przyszłość takich aut?

Prawdopodobnie tak. Jeżeli auta elektryczne będą bardziej popularne to jest prawie pewne, że pojawią się podwyżki prądu. Jest też całkiem możliwe, że naładowanie samochodu do pełna będzie kosztowało tyle samo lub więcej co zatankowanie auta paliwem. Jak będzie naprawdę? Aby się o tym przekonać musimy jeszcze poczekać.

Fot. BMW, pixabay.com, Nissan

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News