Kierowca stracił panowanie nad Polonezem i uderzył w dom! [WIDEO]

Kierowca stracił panowanie nad Polonezem i uderzył w dom! [WIDEO]

Uderzył Polonezem w dom

Podaj dalej

Na jednym ze zlotów klasycznych samochodów doszło do nieciekawej sytuacji. Kierowca FSO Poloneza nie opanował auta, które z impetem uderzyło w ścianę. Co było przyczyną takie sytuacji? Jak wygląda samochód po kolizji?

Jak do tego doszło?

Oglądając nagranie wideo wrzucone na kanał MOTO KRONIKA można co najwyżej domniemywać, że kierowca nie opanował samochodu. Być może zbyt mocno wcisnął gaz. Inną możliwością jest też problem z hamulcami. Jak wiadomo nie od dziś, te w Polonezach i innych autach z tamtej epoki nie należą do szczególnie skutecznych.

Najważniejsze, że kierowcy, ani nikomu w pobliżu nic poważnego się nie stało. FSO Polonez co prawda trochę oberwał, ale to da się wyklepać. Wymiany będzie najprawdopodobniej wymagał lewy przedni narożnik oraz błotnik. Uszkodzony został również grill, przedni zderzak oraz lampy i maska.

Nie warto szaleć takim klasykiem

Naszym zdaniem nie warto szaleć takim klasykiem. Do zarzucania bokiem i wygłupów służą inne, mocniejsze auta. Polonez ewidentnie nie nadają się do tego typu zabaw. Ma za słaby silnik, nie w pełni wydaje hamulce. To samochód służący do powolnej i dostojnej jazdy.

Fot. YouTube/Kanał: MOTO KRONIKA

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News