Kierowca Skody Octavii zawstydził właściciela Lamborghini! [WIDEO]

Kierowca Skody Octavii zawstydził właściciela Lamborghini! [WIDEO]

Octavia RS

Podaj dalej

Ten nietypowe pojedynek dość niespodziewanie zakończył się na korzyść Skody Octavii 2. generacji. Nie ulega wątpliwości, że samochód miał za sobą potężny tuning. Bez tego nie udałoby się mu wygrać z jedną z topowych wersji Lamborghini.

Lamborghini Huracan Performante – ważne dane

Dla niewytajemniczonych, Performante to najmocniejsza wersja modelu Huracan jaka kiedykolwiek ujrzała światło dzienne. Auto ma wolnossący silnik V10 o pojemności 5,2 l. Generuje moc 640 KM. Maksymalny moment obrotowy tej jednostki to 600 Nm. Dzięki takim parametrom samochód rozpędza się do setki w zaledwie 2,9 s. Jego prędkość maksymalna to 325 km/h. Jak widać, pomimo tak imponujących osiągów Huracan nie poradził sobie ze Skodą Octavią.

Osiągi i dane techniczne Skody

Skoda, którą widzicie na filmie to prawdopodobnie poliftingowa Octavia 2. generacji w topowej wersji RS. Auto seryjnie ma pod maską 2-litrową jednostkę turbodoładowaną TFSI o mocy 200 KM. Może mieć też diesla o takiej samej pojemności i mocy 170 KM. Z dużym prawdopodobieństwem można przypuszczać, że na filmie widzimy odmianę benzynową.

Auto zasilane szlachetniejszym paliwem osiąga pierwszą setkę w 7,2 s. Jego prędkość maksymalna to 242 km/h. Jednak nie są to osiągi auta, które wygrało z Lamborghini. Tam moc została podniesiona. Niestety nie wiemy do jakiej wartości.

Taka Skoda to stosunkowo tani sposób na bardzo mocne auto. Jednak nie ma co liczyć, że takie modyfikacje zamkną się w kilku tysiącach złotych. Żeby Octavia RS mogła konkurować z Lamborghini prawdopodobnie musi mieć co najmniej 500-600 KM. Wartość tak zaawansowanych modyfikacji mogła spokojnie przekroczyć wartość samochodu. Jednak sumując ze sobą koszt Octavii i tuningu i tak otrzymujemy dużo tańsze, a jednak szybsze aut.

Skoda jest szybsza, ale…

Niestety sam fakt, że Skoda pokonała Lamborghini na prostej to jeszcze nie wszystko. Włoskie auto na pewno dużo lepiej trzyma się drogi podczas pokonywania zakrętów. Huracan jest dużo niższym samochodem. Ma też znacznie szersze opony i bardziej zaawansowaną areodynamikę. W efekcie też zdecydowanie lepiej prowadzi się przy wyższych prędkościach. Skoda przegrywa również pod kątem stylizacji. Lamborghini zawsze będzie zwracać na siebie uwagę i budzić zachwyt. Octavia przejedzie przez miasto niezauważona. Z drugiej strony, nie każdy chce się aż tak wyróżniać.

Fot. Skoda

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News