Kierowca Mazdy uderzył w BMW! Uciekał z miejsca wypadku chodnikiem! To wydarzyło się w Jeleniej Górze! [WIDEO]

Kierowca Mazdy uderzył w BMW! Uciekał z miejsca wypadku chodnikiem! To wydarzyło się w Jeleniej Górze! [WIDEO]

Ucieczka po chodniku

Podaj dalej

Kierowca Mazdy lekko zahaczył jadące na sąsiednim pasie BMW. Zamiast się zatrzymać, zaczął uciekać. Jechał nawet po chodniku. Poszkodowany kierowca ruszył za nim w pościg.

Głupie zachowanie kierowcy Mazdy

Nie wiadomo dlaczego kierujący Mazdą zaczął uciekać. Można jedynie domyślić się co było przyczyną takiego postępowania. Być może nie miał uprawnień do kierowania samochodem. Auto mogło też zostać skradzione. Jest jeszcze zupełnie inna możliwość. Sprawdza wypadku mógł równie dobrze mieć alkohol lub inne środki odurzające we krwi. To wydaje się najbardziej prawdopodobne. Jeśli wszystko byłoby z nim w porządku, to prawdopodobnie obaj kierowcy zjechaliby na pobocze i spisali oświadczenie.

Radiowóz
Fot. pixabay.com

Niekiedy jednak, sprawdza nie ma sobie nic do zarzucenia a pomimo to ucieka z miejsca zdarzenia. Na przykład ze strachu lub z powodu ataku paniki. Niestety zwykle ma to dla niego poważne konsekwencje. W trakcie ucieczki mogą wydarzyć się różne groźne rzeczy. Na przykład potrącenie pieszego. Kierowca Mazdy uciekał pod chodniku. Mało brakowało, a doszłoby do tragedii. Wystarczy, że byliby tam ludzie.

Co powinien w takiej sytuacji zrobić poszkodowany z BMW?

Na pewno nie jechać za sprawcą po chodniku. Powinien na pewno spisać numery rejestracyjne auta i zgłosić sprawę na policję. Tylko w taki sposób uda mu się odzyskać pieniądze z ubezpieczenia sprawcy, który uszkodził jego samochód. Gonienie go to duże ryzyko, że sam spowoduje groźny wypadek. Widoczny na nagraniu kierowca BMW, niestety, dał ponieść się emocjom i ruszył za kierującym Mazdą. Nie była to najmądrzejsza decyzja. Jednak nie wiemy jak zakończył się ten pościg. Film nagrany wideorejestratorem został w pewnym momencie przerwany.

Można tylko przypuszczać, że kierowca Mazdy został złapany na podstawie nagrania z rejestratora oraz miejskiego monitoringu. Na pewno w okolicach były kamery przemysłowe, na których udało się uchwycić uciekiniera i sprawcę kolizji. Mamy nadzieję, że podczas tej szaleńczej jazdy nikt nie ucierpiał. W takich sytuacjach zwykle dochodzi do wypadku i cierpią na tym postronni ludzie. Jeśli widzicie szaleńca jadącego autem, który ucieka, lepiej zjedźcie mu z drogi. W innym wypadku może się to dla was skończyć tragedią.

Fot. YouTube/Kanał: STOP CHAM, pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News