Kierowca ciężarówki jechał na czołówkę z radiowozem! Zobacz jak się to skończyło! [WIDEO]

Kierowca ciężarówki jechał na czołówkę z radiowozem! Zobacz jak się to skończyło! [WIDEO]

Na czołówkę z radiowozem

Podaj dalej

Kierowca ciężarówki na jednej z polskich dróg wykonał bardzo niebezpieczny manewr. Wyprzedzał drugiego TIR-a, a kiedy był już na sąsiednim pasie, nagle pojawił się na nim radiowóz. Całą sytuację nagrał kierowca jadący za policjantami. Miał wideorejestrator, więc udało mu się uwiecznić tę całą sytuację. Nagranie zostało wrzucone na znany polski kanał na YouTubie – STOP CHAM. Warto je zobaczyć.

Jak zakończyła się cała sytuacja?

Na szczęście nikt nie ucierpiał. Funkcjonariusze zachowali zimną krew i zjechali na pobocze. Dzięki temu udało im się wyminąć rozpędzoną ciężarówkę. Gdyby droga była węższa, mielibyśmy tragiczne w skutkach zderzenie czołowe. Pod koniec nagrania, policjanci zawrócili, włączyli sygnały i pojechali ukarać kierowcę ciężarówki. W tym przypadku był to jego ewidentny błąd. Radiowozu prawdopodobnie nie zauważył. Jak widzimy na filmie, warunki atmosferyczne nie były najlepsze. W powietrzu unosiła się mgła. Z jednej strony nie była ona zbyt gęsta, ale mimo to skutecznie utrudniała widoczność. Kierowca TIR-a nie miał szans zauważyć radiowóz z tak dalekiej odległości.

Radiowóz
Fot. pixabay.com

Ten manewr w ogóle nie powinien mieć miejsca

Prowadzący ciężarówkę nie powinien nawet rozpoczynać takiego manewru przy tak niepewnych warunkach pogodowych, to po pierwsze. Po drugie, nawet jeśli powietrze byłoby w pełni przejrzyste, wyprzedzanie tak ciężkim pojazdem na drodze jednojezdniowej to nadal bardzo duże ryzyko. Z jednej strony staramy się zrozumieć kierowców aut dostawczych, którzy często muszą mierzyć się z czasem. Jednak nie można zapomnieć również o tym, że szybka jazda – szczególnie tak ciężkim zestawem – jest bardzo niebezpieczna. W przypadku wystąpienia na drodze niespodziewanej sytuacji, trudno jadąc ciężarówką wykonać nagły manewr, żeby uniknąć wypadku. Mimo to, czasem się to jednak udaje. Zdecydowanie lepiej jest jednak nie doprowadzać do takich przypadków.

Wyprzedzanie się ciągników siodłowych z naczepami zawsze będzie miało miejsce na drogach, czy tego chcemy czy nie. Jednak warto, aby kierowcy ciężarówek jeździli nieco rozważniej i lepiej planowali niektóre manewry. Niestety pojazdy o takich gabarytach wymagają sporo cierpliwości. Zarówno od osób, które je prowadzą jak i od innych uczestników ruchu drogowego.

Fot. Youtube/Kanał: STOP CHAM, pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News