Kierowca BMW E46 wpadł w poślizg na zaśnieżonej autostradzie S8. Jak skończył się efektowny piruet? [wideo]

Kierowca BMW E46 wpadł w poślizg na zaśnieżonej autostradzie S8. Jak skończył się efektowny piruet? [wideo]

Podaj dalej

Kierowca BMW E46 jadący drogą szybkiego ruchu S8 wpadł w poślizg i zaliczył piruet. Miał sporo szczęścia i nikt nie ucierpiał. Nawet lakier aut jadących dość blisko sunącego w poślizgu BMW. Co się stało, że kierowca stracił panowanie nad swoim tylnonapędowym samochodem?

Kierowca BMW E46 wpadł w poślizg, co było przyczyną?

Oglądając film można przyjąć kilka hipotez. Ta najbardziej wiarygodna to brak dobrego ogumienia. Nie mamy co do tego pewności, ale jest to jak najbardziej możliwe. Jeśli tak było kierowca BMW E46 powinien wyciągnąć z tego lekcje i zainwestować w porządne ogumienie i to najlepiej nowe. Kupowanie używanych opon to duże ryzyko. Wie to prawie każdy kierowca BMW E46, który wpadł na takich oponach w poślizg.

Kolejna hipoteza to po prostu przypadkowy poślizg. Ta wydaje się równie prawdopodobna. Kierowca BMW E46 mógł też nie mieć doświadczenia w tym jak opanować poślizg auta z napędem na tył. Jednak wydaje się nam, że zachował się prawidłowo. Nie wciskał hamulca tylko starał się uspokoić samochód odpuszczając gaz. Można też przypuszczać, że jak na kierowcę BMW E46 przystało jechał z wyłączonymi systemami wspomagającymi. Jednak nie chcemy go o to posądzać. Odradzamy jednak takie ryzykowanie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News