Już są! Pierwsze testy nowego BMW M240i! Musisz zobaczyć to auto w akcji! [WIDEO]

Już są! Pierwsze testy nowego BMW M240i! Musisz zobaczyć to auto w akcji! [WIDEO]

bmw_m240i_xdrive_coupe_1

Podaj dalej

Fani BMW długo wyczekiwali nowej generacji modelu M2. Jednak póki co muszą zadowolić się testem równie ciekawego, ale trochę wolniejszego M240i. Jak jeździ ten samochód? Co ma pod maską? Ile kosztuje? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tekście.

Osiągi i inne dane techniczne BMW M240i

Samochód ma 3-litrowy turbodoładowany silnik 6-cylindrowy o mocy 374 KM. Jego maksymalny moment obrotowy to imponujące 500 Nm. Dzięki takiej jednostce, małe bawarskie coupe osiąga pierwszą setkę w zaledwie 4,3 s. To bardzo dobry wynik. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że pierwsza generacja BMW M2 Competition robiła to w 4,2 s. Z kolei, poprzednia generacja M240ix auto od 0 do 100 km/h rozpędzało się w około 4,4 s.

Tak skuteczne przyspieszanie nie byłoby możliwe bez napędu na 4 koła xDrive oraz bardzo szybkiej 8-biegowej skrzyni automatycznej. Prędkość maksymalna auta została elektronicznie ograniczona do 270 km/h. Przypuszczamy, że po jej zdjęciu, samochód byłby w stanie pojechać około 280-290 km/h. Jednak nie radzimy robić tego w trakcie trwania gwarancji. Współczesne auta są pod tym względem dobrze zabezpieczone. ASO szybko dowie się o tego typu modyfikacjach.

Kontrowersyjna stylizacja

Jak oceniamy stylizację nowego BMW Serii 2? Bardziej podobała nam się poprzednia, jednak ta też nie jest zła. Nie do końca odpowiadają nam tylne światła, ale to rzecz gustu. Przód, a właściwie reflektory wyglądają znacznie bardziej surowo niż w przypadku poprzedniej generacji. Ciekawie prezentuje się przedni zderzak oraz oryginalne zewnętrzne klamki drzwi. Całkiem ciekawie wygląda też lotka na klapie bagażnika. Cieszy również zachowana linia tylnych bocznych okien, podobna do tej w starszych modelach BMW. Naszym zdaniem M240i ma sportowy charaktery i jako całość prezentuje się całkiem nieźle. Do niektórych detali trzeba będzie się jednak przyzwyczaić. BMW lubi kontrowersyjne pomysły.

Ile kosztuje takie BMW?

Aby to sprawdzić, weszliśmy na polską stronę tej niemieckiej marki. Ceny auta zaczynają się od 306 400 zł. Oczywiście wartość ta może znacznie wzrosnąć, jeśli zaczniemy doposażać samochód w kolejne gadżety. Jeżeli jesteście ciekawi, ile będzie kosztowało wasze wymarzone M240i, to warto zajrzeć na stronę BMW i sobie takie auto skonfigurować.

Fot. BMW

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News