Już płacimy za benzynę więcej niż Niemcy! Zobacz raport Komisji Europejskiej!

Już płacimy za benzynę więcej niż Niemcy! Zobacz raport Komisji Europejskiej!

Tankowanie

Podaj dalej

Jak wynika z dokumentu Komisji Europejskiej dotyczącego polityki energetycznej. Obecnie, cena hurtowa benzyny 95 w Polsce jest wyższa od tej w Niemczech. Ile dokładnie trzeba zapłacić za to paliwo u nas, a ile u naszych zachodnich sąsiadów?

Porównanie cen hurtowych paliwa w Polsce i w Niemczech

Aby nie mieć wątpliwości, co do autentyczności danych, podlinkowaliśmy raporty z końca stycznia tego roku oraz z początku czerwca. Do informacji jako jeden z pierwszych dokopał się użytkownik Twittera, Piotr D. – link do jego profilu znajdziecie tutaj. Porównał on ceny benzyny 95 bez podatku VAT i akcyzy w dniu 31 styczniu 2022 roku z cenami z 6 czerwca 2022 roku.

Tanie tankowanie
Fot. pixabay.com

Różnice są dość szokujące. Pod koniec stycznia za 1000 litrów benzyny 95 w Niemczech, trzeba było zapłacić 835 euro. W tym samym czasie, w Polsce cena ta wynosiła 699 euro. Natomiast na początku czerwca tego roku, za 1000 litrów benzyny 95 w Niemczech, trzeba już 1025 euro, ale za to w Polsce, cena ta wynosi aż 1256 euro.

O ile procent więcej płacimy za paliwo w Polsce?

Jak nie trudno policzyć, za paliwo płacimy w naszym kraju o 20% więcej niż w Niemczech. Czy ta różnica będzie się powiększać? Jest wielce prawdopodobne, że tak. Jednak jak będzie w rzeczywistości, okaże się już wkrótce. Jak widać inflacja w Polsce nabiera tempa i coraz trudniej będzie ją zatrzymać.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News