Jezioro łabędzie kierowców na lodzie. Prawie każdy z nich niestety wywijał piruety [wideo]

Jezioro łabędzie kierowców na lodzie. Prawie każdy z nich niestety wywijał piruety [wideo]

Oblodzona droga

Podaj dalej

Oblodzona droga to jedno z najniebezpieczniejszych podłoży dla samochodów. Nie ważne czy masz najdroższe zimowe opony i najlepsze systemy wspomagające kierowcę? Tutaj każdy jest równy i tak samo wpada w poślizg. Pomóc może jedynie ogumienie z kolcami.

Oblodzona droga to pułapka bez wyjścia

Oblodzona droga jest bardzo zdradliwa. Często na pierwszy rzut oka nie widać zamarzniętej wody. O jej obecności kierowcy dowiadują się dopiero po wjechaniu na nią. Tak samo było i tym razem. Kierowca Nissana Juke z trudem wyhamował unikając uderzenia w inne auta. Dużo szczęścia miał też jadący po nim kierowca autobusu. Nikogo nie potrącił, a to nie było takie łatwe.

Kierowca kolejnego autobusu również wyratowało się z bardzo niebezpiecznej sytuacji. Miał trochę mniej farta, bo autem mocno zarzuciło. Jednak szybko je opanował Dobrze, że założył kontrę i wyprowadził pojazd z poślizgu. Kolejni kierowcy wykazali się już znacznie większym rozsądkiem i delikatnie puszczali hamulce, a ich auta staczały się bardzo powoli. Choć nie obyło się bez problemów.

KIEROWCO! MOŻESZ SPORO ZAOSZCZĘDZIĆ DZIĘKI TYM OPONOM NOWEJ GENERACJI. PRZEKONAJ SIĘ TUTAJ

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News