Jeździsz na takich oponach? Musisz je szybko zmienić! Zobacz co ci grozi!

Jeździsz na takich oponach? Musisz je szybko zmienić! Zobacz co ci grozi!

Wymiana opon

Podaj dalej

Wiele osób do ostatniej chwili zwleka z wymianą opon zimowych na letnie. To z pozoru niegroźne przyzwyczajenie w praktyce okazuje się być bardzo niebezpieczne! Dlaczego? Chodzi oczywiście o prowadzenie się samochodu i drogę hamowania, a co za tym idzie o bezpieczeństwo.

Nie zdążyłeś jeszcze wymienić opon? Zobacz co ci grozi!

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego jak dużym zagrożeniem jest jazda na zimowych oponach w lecie. Ogumienie przystosowane do eksploatacji w niższych temperaturach jest bardziej elastyczne i miękkie. Gdy na dworze temperatura spadnie poniżej zera stopni Celsjusza jest to cecha pożądana. Jednak nie, gdy na zewnątrz panuje upał. Wtedy guma nie zapewnia autu wystarczającej stabilności.

Jest po prostu za miękka. Przez to samochód podczas skręcania może nawet wpaść w poślizg i na przykład uderzyć w innym pojazd lub drzewo czy latarnię. Kolejne niebezpieczeństwo, które wam grozi, jeśli korzystacie z zimówek w lecie to znacząco wydłużona droga hamowania. W skrajnym przypadku może się to skończyć tym, że wjedziecie innemu autu w tył.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Wulkanizacja
Fot. pixabay.com

Miękka zimowa guma może też podczas naprężenia wybuchnąć. Równie ważną kwestią jest jeszcze ubezpieczenie. Jeżeli dojdzie do kolizji lub wypadku w okresie letnim, a wy będziecie mieli na swoim aucie opony zimowe. Jest szansa, że powołany przez ubezpieczyciela rzeczoznawca uzna, że nie należy wam się odszkodowanie, bo nie zadbaliście o odpowiedni stan techniczny pojazdu.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News