Jeden z najszybszych rodzinnych diesli. BMW X5 M50d ma 4 turbosprężarki i aż 400 KM. Zobacz jak to fruwa po autostradzie [wideo]

Jeden z najszybszych rodzinnych diesli. BMW X5 M50d ma 4 turbosprężarki i aż 400 KM. Zobacz jak to fruwa po autostradzie [wideo]

400-konny diesel BMW jedzie na autostradzie

Podaj dalej

Decydując się na auto rodzinne, w teorii ciężko połączyć sportowe zacięcie z walorami praktycznymi. Jednak nie w przypadku mocnych SUV-ów BMW. Niemiecka marka już od kilku dekad oferuje szybkie rodzinne auta i to z silnikiem Diesla. Jedną z takich propozycji jest BMW X5 M50d G05.

Pod maską auta pracuj 3-litrowy diesel z czterema turbosprężarkami, który generuje moc aż 400 KM. Maksymalny moment obrotowy tej jednostki to imponujące 760 Nm. BMW X5 M50d rozpędza się do 100 km/h w 5,2 s. To z jednej strony bardzo szybko, jednak poprzednia generacja robiła to w zaledwie 0,1 s wolniej. Progres jest właściwie symboliczny. Czyżby diesel nie był już tak rozwiany przez BMW.

W przypadku topowej wersji benzynowej widać dużo większą różnicę, wręcz krok milowy. Poprzednia generacja BMW X5 M F85 ma silnik V8 o pojemności 4,4-litra i 575 KM. Auto osiąga setkę w 4,2 s. Z kolei obecna odsłona samochodu dysponuje podobną jednostką, ale po modyfikacjach. Pojemność jest ta sama, również ma ona 8 cylindrów, a moc wzrosła do 625 KM. Jest tutaj też dużo szybsza skrzynia. Efekt? Nowy model osiąga setkę w 3,8 s. Diesel nie rozwiną się aż w taki sposób. Czyżby planowali go wycofać?

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News