Jeden z najdroższych modeli Lamborghini jest na polskim portalu aukcyjnym!

Jeden z najdroższych modeli Lamborghini jest na polskim portalu aukcyjnym!

Lamborghini Sian

Podaj dalej

Lamborghini Sian a właściwie Sian FKP 37 to jedno z najbardziej unikatowych modeli tej marki w historii. Samochód ma napęd hybrydowy i osiągi, które kwalifikują go jako jedno z najszybszych aut na świecie.

To liczby są imponujące!

Auto ma silnik benzynowy V12 o pojemności 6,5 l. Jego moc to potężne 785 KM, a maksymalny moment obrotowy wynosi 720 Nm. Jakby tego było mało, jednostka spalinowa jest wspomagana silnikiem elektrycznym o mocy 34 KM. Jego maksymalny moment obrotowy to 38 Nm. Dzięki tak potężnym źródłom napędu auto rozpędza się do setki w zaledwie 2,8 s. Prędkość maksymalna tego wyjątkowego modelu to ponad 350 km/h.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat tego auta? Przede wszystkim to, że bazuje na modelu Aventador. Samochód ma też wyjątkowy design. Widać, że włoscy projektanci włożyli dużo pracy, aby dopracować każdy – nawet najmniejszy detal – karoserii i wnętrza. Niezależnie od tego, z której strony spojrzy się na to auto, z każdej wygląda ono wyjątkowo.

Za ile wystawiono takie samochód w Polsce?

Samochód wyceniono za dokładnie 4 750 000 euro. Aukcję znajdziecie klikając tutaj. Obecnie jest to prawdopodobnie jedno z najdroższych aut jakie kiedykolwiek były oferowane na polskich portalach aukcyjnych. Patrząc na to ogłoszenie nasuwają się jednak dwa pytania. Po pierwsze, czy samochód faktycznie znajduje się w Polsce. Od czasu do czasu zdarzają się ogłoszenia z autami za miliony złotych, które trzeba ściągnąć zza granicy. Jednak widniejące w ogłoszeniu zdanie: ,,Do natychmiastowego odbioru.’’ sugeruje, że ten egzemplarz może być w naszym kraju. Jednak nie mamy co do tego pewności.

Druga zagadka dotyczy potencjalnych kupujących, którzy zdecydują się na wybór takiego samochodu. Oczywiście zamożnych ludzi w Polsce nie brakuje. Jednak ze sprzedażą takiego hypercara może być już w naszym kraju problem. Niestety aut tak dużego kalibru – póki co – się u nas jeszcze nie widuje. To kolejny etap zamożności, który zdaje się być jeszcze przed nami.

Oczywiście mamy nadzieję, że tego typu samochodów będzie na polskich drogach coraz więcej. Bo choć na ich zakup zwykle stać marginalną część społeczeństwa, to przyjemnie jest takie auta oglądać na żywo. Nawet jeśli nie są nasze. Na przykład w Szwajcarii organizowane są nawet zloty samych hypercarów takich marek jak: Bugatti, Pagani czy Koenigsegg.

Fot. Lamborghini

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News