Jechałeś kiedyś 200 km/h? On rozpędził się do ponad 450 km/h. Prawie poderwał się do lotu i odfrunął! [wideo]

Jechałeś kiedyś 200 km/h? On rozpędził się do ponad 450 km/h. Prawie poderwał się do lotu i odfrunął! [wideo]

Podaj dalej

Śmiechem, żartem, ale kto by nie marzył, aby takim autem jeździć do sklepu po bułki. Ale do rzeczy, chyba każdy zna Bugatti Chiron i wie, że to jedno z najszybszych aut na świecie. Jednym z jego głównych konkurentów jest mniej znany Koenigsegg Agera RS.

Najszybsze auto świata w akcji!

Na filmie samochód rozpędza się do ponad 450 km/h. Co pozwala autu osiągnąć tak zawrotną prędkość? To potężny silnik 5,1 l V8 z podwójnym doładowaniem o mocy 1175 KM. Jego maksymalny moment obrotowy to 1280 Nm. Auto rozpędza się do pierwszej setki w zaledwie 2,9 s. Od startu zatrzymanego do 200 km/h Agera RS katapultuje się w 6,9 s. Z kolei czas rozpędzania auta od zera do 300 km/h to zaledwie 12,3 s.

Takie parametry robią piorunujące wrażenie. Niestety przejechanie się samochodem z prędkością ponad 400 km/h to atrakcja zarezerwowana dla nielicznych. Jednak w obecnych czasach za coraz atrakcyjniejsze pieniądze można przejechać się sportowym autem na torze. Za kilkaset złotych każdy może poprowadzić samochody pokroju Ferrari, Porsche czy Lamborghini.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News