Jak zaoszczędzić podczas tankowania? Kilka prostych i skutecznych tricków [PORADY]

Jak zaoszczędzić podczas tankowania? Kilka prostych i skutecznych tricków [PORADY]

Podaj dalej

Wielu z was pewnie zastanawiało się kiedyś jak zaoszczędzić podczas tankowania. Jest na to kilka prostych sposobów, które skutecznie pozwolą wam obniżyć wydatki na stacjach benzynowych.

Jak zaoszczędzić podczas tankowania? Proste tricki

Po pierwsze, karta lojalnościowa danej sieci stacji paliw. Jeżeli tankujecie na stacji konkretnego koncernu praktycznie cały czas i nie musicie specjalnie jechać tam nabijając dodatkowych kilometrów to warto wyrobić sobie kartę lojalnościową. Skoro i tak będziecie tam tankować to lepiej zbierać punkty na gadżety lub wymienić je na rabat przy zakupie paliwa. Ta druga opcja zdecydowanie bardziej się opłaca niż nowe parasolki czy garnki. Chyba, że wolicie gadżety. Wybór należy do was. Niestety nie wszystkie stacje dają zniżki na paliwo.

Tankowanie paliwa
Tankowanie paliwa

Jeżeli jeździcie autem z silnikiem benzynowym to warto rozważyć zamontowanie instalacji gazowej. Ta zwraca się zwykle już po 8 000-15 000 km. Gaz kosztuje około połowę tego co benzyna. W efekcie połowę tego co wydajecie teraz na paliwo będziecie oszczędzać. To się opłaca, nawet doliczając koszty serwisu instalacji gazowej.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Jeżeli macie firmę to możecie skorzystać z kart lojalnościowej dla firm. Dzięki niej oszczędzicie kilka groszy na każdym litrze. Jeżeli jeździcie naprawdę dużo to taka propozycja może okazać się całkiem atrakcyjna. Prowadząc działalność gospodarczą lub spółkę możecie skorzystać też z częściowego lub całkowitego odliczenia podatku VAT od paliwa. To kolejne duże oszczędności. Warto doradzić się swojego księgowego w tej sprawie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News