Jak wygląda zderzenie auta przy prędkości 180 km/h? To dla ciebie przestroga. Pamiętaj o tym jadąc autostradą! [wideo]

Jak wygląda zderzenie auta przy prędkości 180 km/h? To dla ciebie przestroga. Pamiętaj o tym jadąc autostradą! [wideo]

Zderzenie przy 180 kmh

Podaj dalej

Ekipa słynnego brytyjskiego programu motoryzacyjnego Fifth Gear postanowiła sprawdzić co zostanie z auta po zderzeniu z betonową barierą przy prędkości 180 km/h. Film ma już trochę czasu, ale warto go przypomnieć. Wielu kierowców nadal w znacznym stopniu przekracza dozwoloną prędkość maksymalną. Nie zdają sobie sprawy z konsekwencji zderzenia auta w takiej sytuacji.

Zderzenie auta przy 180 km/h, co z niego zostało?

Zderzenie auta przeprowadzono w kontrolowanych warunkach z udziałem manekinów. Jak widać z samochodu została tylko pognieciona kupa gruzu. Jeśli sytuacja miałaby miejsce na prawdę, pewnie nikt by tego nie przeżył. Właśnie dlatego warto dwa razy się zastanowić zanim wciśnie się gaz w podłogę. W eksperymencie wziął udział Ford Focus Mk1 oraz 2 siedzące na przednich fotelach manekiny.

Auto otrzymało 4 na 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP. Jak na lata, w których produkowano to auto był to jeden z najbezpieczniejszych samochodów kompaktowych na rynku. Na filmie możecie zobaczyć również 4 inne crash testy, w tym między innymi: dachowanie kabrioletu, zderzenie z busem, wypadek limuzyny, a także uderzenie Smarta w betonowe bariery. Koniecznie zobaczcie całość.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News