Jak wygląda produkcja oraz jak testowane są samochody marki Dacia!

Jak wygląda produkcja oraz jak testowane są samochody marki Dacia!

Dacia

Podaj dalej

Dacia produkuje budżetowe samochody, które cieszą się dużą popularnością nie tylko w Polsce. Wybiera je też wielu klientów z innych europejskich państw. Jak wygląda ich produkcja. Zobaczcie sami oglądając podlinkowany przez nas film.

Linia produkcyjna Dacii Duster

Jak widać na załączonym wideo, linia produkcyjna Dacii Duster na pierwszy rzut oka niewiele różni się od tej, gdzie wytwarzane są inne samochody. Po zakończeniu składania każdy egzemplarz jest dokładnie sprawdzany pod kątem jakości. Choć samochody tej marki nie należą do najlepiej wykonanych na rynku to tak czy tak muszą przejść kontrolę jakości. Rumuński producent również nie może pozwolić sobie na dopuszczenie do sprzedaży wadliwych samochodów.

Dacia Duster
Fot. pixabay.com

Które etapy produkcji auta można zobaczyć na wideo?

Prawie wszystkie. Można podejrzeć jak powstają silniki do Dacii Daster. Na nagraniu widać też produkcję konstrukcji nadwozia oraz elementów poszycia takich jak między innymi drzwi czy błotniki. Można podejrzeć też jak spawane są poszczególne elementy karoserii. Następnie auto trafia do lakierni. Proces nakładania podkładu, bazy i lakierów również został uwieczniony na nagraniu.

Jednym z najciekawszych etapów jest składanie jednostki napędowej. To dość skomplikowany proces, biorąc pod uwagę fakt, że silnik składa się z bardzo dużej ilości różnego typu elementów. Każdy z nich jest tak naprawdę istotny. Wystarczy, że zabrakłoby któregoś z nich i motor by już się nie uruchomił.

Po złożeniu silnika i przykręceniu do niego skrzyni biegów, układ napędowy montowany jest w aucie. Nie można zapomnieć jeszcze i kilku innych częściach. W międzyczasie, samochód otrzymuje elementy deski rozdzielczej. Na filmie pokazany jest także proces montażu szyb w pojeździe.

Nie zabrakło też testów

W końcowej części nagrania można zobaczyć jak testuje się poszczególne części w Dacii Duster. Można zobaczyć między innymi pracę robotów, które otwierają i zamykają drzwi oraz maskę. Samochód musi pokonać też tor z nierównościami. W taki sposób sprawdza się czy zawieszenia auta działa prawidłowo. Na samym końcu filmu widać jak samochody są pakowane na ciężarówki. Stamtąd trafią do salonów rumuńskiej marki na całym świecie. Polecamy obejrzeć całe wideo.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News