Jak wygląda kilkuletni Opel Astra od spodu po przejechaniu 40 000 km?

Jak wygląda kilkuletni Opel Astra od spodu po przejechaniu 40 000 km?

opel_astra_k

Podaj dalej

Przeglądając filmy na jednym z większych serwisów internetowych, trafiliśmy na ciekawy kanał. Jego autor pokazuje jak wyglądają samochody, które zostały lub nie zabezpieczone przed korozją. Tym razem nagrał wideo z udziałem kilku letniego Opla Astry.

Jak samochód prezentuje się od spodu?

Auto nie ma co prawda tak dużo ognisk korozji jak roczna Toyota, którą również pokazywał. Jednak pierwsze ślady rdzy już zdążyły się pojawić. Ta niestety z czasem będzie postępować. Samochód ma zaledwie 40 000 km przebiegu, a na przegubach widać już wyraźne ślady ,,rudej’’. Korozja jest również na ramie pod silnikiem i na elementach przedniego zawieszenia. Rdza zdążyła się również pojawić na tylnej belce zawieszenia.

Opel
Fot. pixabay.com

Z drugiej strony, autor nagrania stwierdził, że nie ma tragedii. Pochwalił dobrze zabezpieczone progi. Wychodzi na to, że tańszy w zakupie Opel wypada lepiej od Toyoty. Stwierdził, że nie jest co prawda idealnie, ale są auta dużo gorzej zabezpieczone przed korozją. Widać, że w Oplu starają się poprawić blachę i nie dopuścić do sytuacji jaka miała miejsce w przypadku pierwszych generacji Astry. Czy to zasługa przejęcia firmy przez francuski koncern PSA? Tego nie wiemy. Jednak cieszy fakt, że jest szansa na dłuższą żywotność blach.

Ten egzemplarz nie jest reprezentatywny, tak twierdzi autor wideo

Autor filmu zwraca jednak uwagę, że znalezienie drugiego takiego egzemplarza nie będzie łatwe. Dlaczego? Bo samochód ma kilka lat i zaledwie 40 000 km. Zdecydowana większość egzemplarzy ma już kilkukrotnie wyższy przebieg. Takich aut, szczególnie z silnikiem diesla nie kupuje się po to, aby stały. Często ,,pracują’’ w różnych korporacjach i pokonują długie trasy. Samochód w tego typu firmach musi się przecież zwrócić i na siebie zarobić.

Mamy nadzieję, że wkrótce na kanale ,,Stacja: Konserwacja’’ pojawi się bardziej reprezentatywny egzemplarz ostatniej generacji Opla Astry. Wtedy autor kanału będzie mógł lepiej opisać i ocenić ten model. Mamy nadzieję, że inna sztuka, pomimo większego przebiegu, wypadła by również całkiem nieźle. Jednak, aby się o tym przekonać, musimy poczekać na kolejne takie nagranie. Jeśli planujecie kupić takie auto to możecie przynajmniej zobaczy jak zabezpieczono je przed korozją.

Fot. Opel, pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News