Jak skutecznie omijać kolejki na stacjach benzynowych?

Jak skutecznie omijać kolejki na stacjach benzynowych?

Tankowanie

Podaj dalej

Nic tak nie irytuje na stacjach benzynowych jak potężne kolejki. Jeśli tankujecie samochód w godzinach szczytu to pewnie nie raz zmarnowaliście sporo czasu stojąc za kilkoma osobami i słuchając jak wybierają kanapki, hot-dogi oraz zastanawiają się jaki sos wybrać. Jest na to sposób.

Prosty i skuteczny sposób na ominięcie kolejek na stacjach

Możliwości jest kilka, jednak jedną z najlepszych jest po prostu wybieranie stacji benzynowych, na których można płacić przy pomocy specjalnej aplikacji. Co najważniejsze, można to robić bez konieczności podchodzenia do kasy. Po prostu wystarczy nalać paliwo, a następnie wybrać płatność internetową przy pomocy aplikacji danej sieci stacji benzynowych. W ten sposób zaoszczędzicie sporo czasu i nerwów.

ceny paliw diesel benzyna lpg stacja paliw
fot. pixabay

Kolejnym sposobem, który nie wymaga instalowania aplikacji jest tankowanie auta w godzinach wieczornych lub bardzo wczesnym rankiem. Dzięki temu ominiecie tłumy korzystające ze stacji benzynowej w godzinach szczytu. Jest jeszcze jedne sposób na zaoszczędzenie czasu. Warto wybierać stacje na uboczu lub w mało uczęszczanych miejscach. Tam z pewnością również nie będzie zbyt dużo klientów.

Co jeszcze można zrobić, aby omijać kolejki na stacjach?

Można jeszcze wybierać stacje samoobsługowe lub te mniejsze. Tam, gdzie oferta produktów jest ograniczona. Dzięki temu mamy większą szansę, że osoba będąca przed nami w kolejce kupi tylko paliwo i nie będzie szukać niczego innego. Niestety jednak nie zawsze się to sprawdza. Szczególnie jeśli mówimy o małych stacjach benzynowych przy ruchliwych trasach. Tam efekt może być niestety wręcz odwrotny.

Tankowanie
fot. pixabay

Jedna lub dwie kasy i skromna ilość pracowników sprawiają, że kolejka może się wydłużyć, a na naszą kolej będziemy czekać więcej minut niż na dużej stacji. Jeśli jedziecie w trasę, kluczem do zaoszczędzenia czasu na stacjach jest dobre rozplanowanie drogi. Nie warto też zostawiać tankowania na ostatnią chwilę. Trzeba pamiętać również o tym, że stacje w pustych miejscach na głównych trasach będą droższe niż te w miastach. Dlaczego? Bo zwykle w najbliższym otoczeniu nie ma żadnej konkurencji. Właściciel może więc windować ceny, bo i tak ludzie nie będą mieli innej alternatywy. Szczególnie w weekendy, gdy zdecydowana większość sklepów jest zamknięta.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News