Jak można było tak zapuścić samochód? Tak brudnego auta jeszcze nie widziałeś! Zobacz jego metamorfozę i dokładne mycie [wideo]

Jak można było tak zapuścić samochód? Tak brudnego auta jeszcze nie widziałeś! Zobacz jego metamorfozę i dokładne mycie [wideo]

Najbrudniejsze auto świata i jego metamorfoza

Podaj dalej

Mycie auta jest bardzo ważne. Nie tylko chodzi o to, aby dobrze w nim wyglądać i nie budzić politowania. Regularne czyszczenie samochodu pomaga też wydłużyć żywotność jego lakieru, a także zachować w lepszej kondycji reflektory, felgi oraz elementy wnętrza. Czyszczenie środka spełnia jeszcze jedną ważna funkcję, chroni nas przed chorobami układu oddechowego.

Mycie auta zaniedbywanego przez lata

Jak widać po załączonym filmie mycie auta to czynność, którą powinno wykonywać się regularnie. Jeśli przez dłuższy czas odłożymy to w czasie, potem doprowadzenie samochodu do akceptowalnego wyglądu może zająć wiele godzin. W skrajnych przypadkach nawet kilka dni. Czyszczenie auta po długim okresie wymaga nie tylko chęci i dużo wolnego czasu. Potrzebny jest również specjalistyczny sprzęt i dobra chemia. Można też oczywiście oddać auto do studia autodetalingowego lub myjni, ale nie będzie to tanie.

Jak widać osoba myjąca auto na filmie użyła też polerki, a także drogiego odkurzacza do prania tapicerki. Efekt jest co prawda piorunujący. Jednak z drugiej strony zastanawiające jest to, dlaczego ludzie tak zapuszczają swoje samochody. Robiąc to szkodzą nie tylko im, ale również i sobie.

Tak zabrudzone auto nawet po wyczyszczeniu ciężej sprzedać, bo nie wszystkim elementom – szczególnie wnętrza – uda się przywrócić dawny blask. Trzeba się więc liczyć ze spadkiem wartości. Do tego użytkownicy auta oddychają tym kurzem i brudem. To z kolei może wywoływać alergie lub inne choroby układu oddechowego.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News