Internauci oceniają nowe BMW Serii 7 G70! Jakimi autami przy projektowaniu tego modelu inspirowali się Niemcy?

Internauci oceniają nowe BMW Serii 7 G70! Jakimi autami przy projektowaniu tego modelu inspirowali się Niemcy?

BMW-7-Series-2023

Podaj dalej

Premiera nowego BMW Serii 7 G70 już za nami. Samochód ten wzbudził wiele kontrowersji na profilach facebookowych blogerów i mediów motoryzacyjnych. Wielu użytkowników twierdzi, że to auto wygląda okropnie. Niektórzy, że to rewolucja w designie. Pojawiają się też sugestie, że Niemcy inspirowali się innymi autami.

Do których samochodów podobne jest nowe BMW Serii 7?

Wiele osób uważa, że tył nowej bawarskiej limuzyny przypomina im ewidentnie Citroena C4 Cactus. Jak widać, Francuzi zainspirowali Niemców do odważnych kroków. Natomiast patrząc na nowe BMW z tyłu, trudno nie oprzeć się wrażeniu, że lampy nawiązują do Alfy Romeo 166. Co ciekawe, Niemcy zrezygnowali z połączenia świateł tak jak to było w poprzedniej generacji Serii 7 G11.

Citroen-C4_Cactus
Fot. Citroen

Inspiracji, zapewne, można by doszukiwać się jeszcze w wielu innych autach. Sporo elementów stylistycznych już było, trudno coś nowego wymyślić. Dlatego designerzy cały czas muszą szukać inspiracji w starszych samochodach.

Alfa_Romeo-166
Fot. Alfa Romeo

Eksperymenty stylizacyjne BMW to nie żadna nowość?

Marka BMW już eksperymentowała z designem swoich samochodów. Najodważniejsze projekty tej niemieckiej marki to między innymi modele zaprojektowane przy udziale Krisa Bangle’a. Takie jak: Seria 5 E60, Seria 7 E65 czy Seria 6 E63. Kiedy debiutowały na rynku, budziły skrajne emocje. Po latach, wiele osób jednak doceniło ich design.

Fot. BMW, Citroen, Alfa Romeo

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News