Ile przejedzie BMW Serii 5 E60 z instalacją gazową? Oto jedno z takich aut! Ma sporo na liczniku!

Ile przejedzie BMW Serii 5 E60 z instalacją gazową? Oto jedno z takich aut! Ma sporo na liczniku!

BMW E60

Podaj dalej

Zastanawialiście się kiedyś ile km BMW Serii 5 E60 przejedzie na gazie? Nie chodzi o zużycie paliwa, a o całkowity dystans, który może pokonać silnik po takiej przeróbce. Przeglądając ogłoszenia z samochodami używanymi, trafiliśmy na takie auto z dość dużym przebiegiem.

Czy auto z instalacją LPG ma szansę przejechać duży przebieg?

Oczywiście, że tak. Jednak użytkownik takiego samochodu musi spełnić kilka istotnych warunków. Po pierwsze, instalacja gazowa musi być odpowiednio dobrana do mocy silnika. Nie może przy wyższych obrotach przełączać paliwa na benzynę. Musi być też dobrze wystrojona. Wszelkie nieprawidłowości mogą skończyć się awarią silnika. Aby samochód prawidłowo działaj na gazie, konieczny jest też regularny serwis. Auto nie może jeździć np. z zapalającą się kontrolką silnika. Świece zapłonowe należy wymieniać nie później niż co 50 000 km, filtry gazu co 10 000 km. Przy okazji wymiany filtrów gaz, trzeba też podpiąć komputer i sprawdzić prawidłowość działania instalacji. Dobrze dobrana instalacja LPG i odpowiednia opieka serwisowa, znacząco zwiększa szansę na pokonanie większego przebiegu.

Fot. BMW

Przyjrzyjmy się bliżej sprzedawanemu egzemplarzowi BMW Serii 5 E60

Samochód został wyprodukowany w 2003 roku. Ma pod maską 2,2-litrowy silnik benzynowy, który dysponuje 6 cylindrami. To jednostka z oznaczeniem fabrycznym M54B22. Motor dysponuje mocą rzędu 170 KM. Dzięki temu, samochód osiąga pierwszą setkę w 9 s. Jego prędkość maksymalna to 230 km/h. Zużycie benzyny w przypadku takiej wersji (520i) to w zależności od warunków i stylu jazdy od około 7 l/100 km do 12 l/100 km. W przypadku jazdy miejskie i korków, przekroczenie wartości 10 l/100 km nie stanowi problemu.

BMW 530d E60
FOT. BMW

Aby obniżyć koszty eksploatacji, można zdecydować się na montaż instalacji gazowej. Wówczas zużycie paliwa wzrośnie, co prawda, o 1-1,5 l/100 km, ale jako, że gaz jest o połowę tańszy, uda się sporo zaoszczędzić na takiej przeróbce. W chwili obecne, egzemplarz wystawiony na sprzedaż ma przejechane 352 270 km. Jaka jest cena tego auta? Właściciel chce go sprzedać za 18 500 zł. Jak deklaruje sprzedający, auto nie ma rdzy, jest w świetnym stanie. Zostało sprowadzone ze Szwajcarii. To dość ciekawa propozycja, jednak rodzimy sprawdzić ten egzemplarz przed zakupem. Link do aukcji znajdziecie tutaj.

Fot. BMW

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News