Ile przejedzie Audi A6 C6 z mocnym silnikiem Diesla 3.0 TDI! Czy wysokoprężne V6 jest pancerne?

Ile przejedzie Audi A6 C6 z mocnym silnikiem Diesla 3.0 TDI! Czy wysokoprężne V6 jest pancerne?

audi_a6

Podaj dalej

Audi A6 C6 z 3-litrowym dieslem TDI to jedno z chętniej kupowanych aut na polskim rynku. Mimo upływu lat, ten model nadal cieszy się sporym zainteresowaniem. Trudno się dziwić. To względnie tanie auto, które oferuje dobre osiągi i ponadprzeciętny komfort jazdy.

Niby to tanie auto, ale…

No właśnie. Audi A6 C6 3.0 TDI jest tanie, ale tylko w zakupie. Decydując się na taki samochód, trzeba mieć w zapasie te 15-20 tysięcy złotych na ewentualne naprawy. 2 markowe komplety opon to wydatek około 3 tysięcy złotych. Wymiana łańcuchów rozrządu na markowych częściach, może kosztować nawet 10 tysięcy złotych. Jak widać, na tych prostych przykładach, trzeba więc mieć dodatkowy budżet na ewentualne wydatki. Te mogą się jeszcze spiętrzyć, jeśli pojawią się problemy z wtryskiwaczami, klapkami w kolektorach ssących, filtrem DPF czy turbosprężarką. Audi to marka premium, więc utrzymanie auta też nie należy do tanich. Nawet pomimo zaawansowanego wieku.

Audi A6 C6
Fot. Audi

Egzemplarz, który znaleźliśmy

Auto, na które trafiliśmy na jednym z portali ogłoszeniowych, ma przejechane 599 999 km i zostało wystawione za niecałe 25 tys. złotych. Przebieg auta jest duży, ale na rynku jest wiele egzemplarzy, które pokonały bardzo podobny dystans. Różnica jest jednak taka, że w w wielu auta został cofnięty licznik. Trudno sprzedaż samochód z takim przebiegiem. Za to ludzie chętnie kupują egzemplarze z takim samym lub mniejszym przebiegiem, w których ewidentnie widać, że wnętrze jest już mocno zniszczone. Każdy chce kupić jak najtaniej, z jak najmniejszą ilością przejechanych kilometrów. Często to pułapka.

audi_a6_3.0_tdi
Fot. Audi

Sprzedawany egzemplarz został wyprodukowany w 2009 roku, to wersja po liftingu. Ma LED-owe lampy. Jak wynika z ogłoszenia. Samochód wymaga drobnych poprawek lakierniczych. Właściciel zgadza się na obejrzenie tego auta na dowolnej stacji diagnostycznej. Ma zestaw audio marki Bose oraz dość ciekawą tapicerkę. Boczki foteli obszyto czarną skórą, a resztę szarą skórą. Samochód ma też automatyczną skrzynię biegów i oczywiście stały napęd 4×4 quattro. Jak na tak duży przebieg, wnętrze wygląda całkiem dobrze. Na pierwszy rzut oka można zauważyć co prawda wytartą kierownicę i zadrapania na fotelu, ale nie można zapominać o dużym przebiegu. Wszystko z czasem się zużywa.

Fot. Audi

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News