Gnał lewym pasem w trakcie ulewy swoim prestiżowym SUV-em marki Audi! Wpadł w poślizg!

Gnał lewym pasem w trakcie ulewy swoim prestiżowym SUV-em marki Audi! Wpadł w poślizg!

Audi logo

Podaj dalej

Jechał szybko swoim Audi Q3 po lewym pasie. Nie pomyślał o tym, że przy tak intensywnym deszczu, taka jazda może skończyć się wpadnięcie w poślizg. Przy dużych opadach, nie pomoże ani napęd 4×4, ani żadne systemy bezpieczeństwa.

Ta sytuacja to przestroga

Jak widać na załączonym filmie, prawdopodobnie nikt nie ucierpiał. Oczywiście poza samochodem, który odbił się od jednej barierki, a następnie uderzył w drugą. Dobrze, że kierowca nagrywający całe zdarzenie, zachował spokój.

Mały Fiat z silnikiem Diesla? Niemożliwe? A jednak!

Ta sytuacja, wyraźnie pokazuje, że nawet najnowsze systemy bezpieczeństwa nie zrobią wszystkiego za nas. Jeśli, na dworze intensywnie pada. Zwolnij! W takich przypadkach, nawet napęd 4×4, może nie uratować nas w krytycznej sytuacji. Najważniejszy jest przede wszystkim zdrowy rozsądek.

Które auta są najbardziej podatne na wpadnięcie w poślizg?

Na pewno starsze modele z napędem na tylną oś, które nie mają systemu ESP. Sama kontrola trakcji nie wystarczy. Jednak jeżdżąc samochodem z tego typu napędem i z wszystkimi dostępnymi systemami wspomagającymi kierowcę, również trzeba mieć się na baczności. Szczególnie w przypadku aut o dużej mocy.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News