Gigantyczny karambol w Japonii z udziałem 134 samochodów i 200 uczestników [wideo]

Gigantyczny karambol w Japonii z udziałem 134 samochodów i 200 uczestników [wideo]

Podaj dalej

W regionie Tohoku we wschodniej Japonii, a dokładniej niedaleko Osaki miał miejsce ogromny karambol. W wypadku wzięło udział niestety aż 200 osób – 12 z nich odniosło poważne obrażenia, a jedna zmarła. Uszkodzono też 134 samochody. Jak widać w karambolu brały udział też ciężkie auta ciężarowe.

Jak uniknąć karambolu? Czy jest na to recepta?

Ogromny wypadek wydarzył się wczoraj – dokładnie 19 stycznia 2021 roku około południa. Karambol to zdarzenie, które ciężko przewidzieć. Równie trudno się przed nim ochronić. Te najczęściej zdarzają się w skrajnie złych warunkach pogodowych. Jedyne co możemy zrobić aby uniknąć takich wypadków to zrobienie przerwy w trasie, gdy na dworze szaleje śnieżna wichura lub potężna burza. W przypadku tak skrajnych warunków pogodowych zdecydowanie lepiej zjechać na pobliski parking i odczekać aż się uspokoi.

Oczywiście zjeżdżając z trasy w trakcie złych warunków pogodowych i odpoczywając trzeba wygospodarować na to więcej czasu. Jednak dla własnego bezpieczeństwa warto to czasem zrobić. Zdecydowanie lepiej przyjechać później, ale bezpiecznie niż ulec wypadkowi w karambolu lub innym zdarzeniom wywołanym fatalnymi warunkami pogodowymi.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News