Gdyby nie ten model, BMW M2 Competiton prawdopodobnie nigdy by nie powstało!

Gdyby nie ten model, BMW M2 Competiton prawdopodobnie nigdy by nie powstało!

BMW logo

Podaj dalej

BMW M2, szczególnie w wersji Competition cieszy się na rynku dużą popularnością. Ten model to był strzał w dziesiątkę niemieckiego producenta. Na punkcie tego maleńkiego coupe z napędem na tył oszaleli prawie wszyscy fani motoryzacji. Niewiele osób za to pamięta model 1M.

Co to jest BMW 1M?

Na pewno nie wolno mylić go ze rasowym autem sportowym M1, które już dawno jest poza zasięgiem większości fanów BMW i nie tylko. 1M to usportowiona wersja Serii 1 pierwszej generacji. Auto było oferowane w latach 2011-2012. Ma pod maską podwójnie doładowany silnik 3-litrowy o mocy 340 KM. Dzięki niemu, pierwsza setka pojawia się na prędkościomierzu po zaledwie 4,9 s. Jego prędkość maksymalna została ograniczona do 250 km/h.

Dlaczego to auto jest takie dobre?

Bo nawiązuje do najlepszych czasów niemieckiego producenta. Jego protoplastą jest BMW M3 E30. 1M ma niewielkie rozmiary, dzięki temu bardzo dobrze prowadzi się na torach wyścigowych. Jest też lekko nerwowe, zarzuca tylną osią podczas dodawania gazu. To sprawia, że jazda tym autem wywołuje duże emocje.

To właśnie dzięki modelowi 1M powstało M2, a potem M2 w topowej wersji Competition. To samochody stworzone po to by dawać możliwie jak najwięcej przyjemności z jazdy. W tym przypadku nie ma kompromisów, to samochód ,,skrojony’’ przede wszystkim dla kierowcy. Aspekty praktyczne schodzą w tym przypadku na dalszy plan.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News