Facebook rozważa wycofanie się z Europy! Czy użytkownicy są gotowi na tak radykalną zmianę?

Facebook rozważa wycofanie się z Europy! Czy użytkownicy są gotowi na tak radykalną zmianę?

Aplikacja Facebook

Podaj dalej

Jak wynika z zagranicznych medialnych doniesień, koncern Meta, który jest właścicielem portalu Facebook oraz aplikacji Instagram, rozważa wycofanie się z rynku europejskiego. Komunikat ten z pewnością niepokoi ogromną rzesze użytkowników tych multimedialnych ,,narzędzi’’.

Dlaczego koncern rozważa taką możliwość?

Chodzi o możliwość przechowywania, przetwarzania i przesyłania danych swoich użytkowników na amerykańskich serwerach. W ostatnim czasie pojawił się problem z umowami, która są obecnie pod bardzo ścisłą kontrolą Unii Europejskiej.

Facebook
Fot. pixabay.com

Jak wynika z raportu koncernu Meta do Komisji Papierów Wartościowych w USA, jeśli nowe ramy umów nie zostaną przyjęte. Firma nie będzie już w stanie oferować swoich najważniejszych usług na rynku europejskim. Brzmi to dość poważnie, jednak mamy nadzieję, że sytuacja wkrótce zostanie rozwiązana. Tym bardziej, że Facebook i Instagram mają na europejskim rynku poważną konkurencję w postaci chińskiej aplikacji TikTok.

Instagram
Fot. pixabay.com

Czy Facebook i Instagram faktycznie się skończą?

Tego nie wiemy, jednak można przypuszczać, że jednak tak się nie stanie. Wydaje się nam, że to zbyt duży rynek, aby Meta zrezygnowała ze swojej działalności na całym kontynencie. Jednak, jak pokazuje życie, różne rzeczy się zdarzają. Jeśli Facebook i Instagram znikną, to na pewno na ich miejsce pojawią się inne firmy. Jak wiadomo rynek nie lubi próżni.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News