Elektryczne BMW i4 M50 kontra spalinowe M3 z prawdziwego zdarzenia! Które auto okazało się szybsze!

Elektryczne BMW i4 M50 kontra spalinowe M3 z prawdziwego zdarzenia! Które auto okazało się szybsze!

BMW elektryczne kontra spalinowe

Podaj dalej

Ekipa z brytyjskiego programu motoryzacyjnego carwow postanowiła porównać dwie sportowe Bmki z zupełnie innych źródłem napędu. Mowa o benzynowym M3 G80 oraz elektrycznym i4 M50 G26. Walka między autami była zacięta do ostatnich metrów!

Który z samochodów jest szybszy na papierze?

BMW M3 G80 ma pod maską 6-cylindrowy, rzędowy silnik z turbodoładowaniem o mocy 510 KM. Jego maksymalny moment obrotowy to 650 Nm. Samochód osiąga pierwszą setkę w 3,9 s (w wersji z tylnym napędem), a jego prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do 250 km/h. Po zdjęciu tej blokady auto jest w stanie pojechać nawet 290 km/h.

Z kolei i4 M50 G26 to auto z napędem w pełni elektrycznym. Jego moc to 544 KM. Jego maksymalny moment obrotowy to 795 Nm. Dzięki temu samochód rozpędza się do pierwszej setki w 3,9 s. Dokładnie tak samo szybko jak tylnonapędowa wersja M3 G80. I4 M50 G26 ma napęd 4×4, xDrive. Jak widać, mimo to benzynowa wersja sportowa ma takie same osiągi, przynajmniej do setki. Wersja elektryczna ma za to niższą prędkość maksymalną, to 225 km/h. Jak widać na podstawie parametrów technicznych trudno określić, który samochód wygra wyścig.

Jak było podczas wyścigu?

Aby się o tym przekonać, musicie obejrzeć wideo. Jednak możemy zdradzić Wam jedynie, że auta szły łeb w łeb. Ciężko było przewidzieć, który z samochodów pierwszy dojedzie na metę. Warto obejrzeć to nagranie, bo emocje podczas wyścigu są naprawdę duże.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News