Elektryczna Tesla kontra benzynowe Ferrari z silnikiem V12! Będziesz w szoku jak to zobaczysz! [wideo]

Elektryczna Tesla kontra benzynowe Ferrari z silnikiem V12! Będziesz w szoku jak to zobaczysz! [wideo]

Podaj dalej

Ferrari to marka, która od dekad kojarzona jest z jednymi z najszybszych aut na świecie. Podobne miano zyskała również Tesla. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to auto elektryczne powinno wygrać taki pojedynek. Tak sugerowałoby większość filmów na YouTubie, jednak nie w tym przypadku.

Które auto okazało się szybsze? Tesla czy Ferrari?

Ferrari, które widzicie na filmie to model F12 Berlinetta. Samochód ma 6,3-litrowy silnik V12 o mocy 740 KM. Włoska maszyna osiąga setkę w zaledwie 3,1 s. Jej prędkość maksymalna to 340 km/h. Z kolei auto elektryczne, które stanęło w szranki z Ferrari to Tesla Model S w wersji P85D. Samochód ma jednostkę napędową o mocy 525 KM. W tym przypadku osiągnięcie setki to kwestia 4,4 s, a prędkość maksymalna to 250 km/h.

Na papierze Ferrari jest szybsze, jednak osiągi z tabelek nie zawsze potwierdzają się w rzeczywistości. Pamiętajcie, że samochód elektryczny ma dużo szybszą reakcję na gaz. Czy starczy mocy, aby Ferrari dogoniło elektryka. Musicie to zobaczyć. Tesla wystrzeliła jak z procy, zostawiają włoskie auto z tyłu. Jednak do prawdziwej rywalizacji doszło już chwilę później.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News