Ekonomiczny i trwały diesel Volkswagena na trudne czasy! O który silnik chodzi?

Ekonomiczny i trwały diesel Volkswagena na trudne czasy! O który silnik chodzi?

golf 6 volkswagen

Podaj dalej

Jednym z najtrwalszych silników Diesla oferowanych przez Volkswagena od kilkudziesięciu lat jest jednostka 1.6 TDI. Spotkamy ją w wielu różnych modelach. Oferowana była między innymi w Skodach, Seatach, ale też i w Audi.

Dlaczego warto wybrać akurat ten motor?

To konstrukcja dość niezawodna, ale też i bardzo oszczędna. Jednym z przykładów modelu z tym silnikiem i rozsądnego spalania jest Volkswagen Golf 6. generacji. Auto w cyklu miejskim zużywa zaledwie 6 l/100 km. Z kolei poza miastem, przy oszczędnej jeździe, da się uzyskać wynik 4,6 l/100 km. Trzeba przyznać, że to całkiem niezłe rezultaty.

Skoda logo
Fot. pixabay.com

Do tego jednostka 1.6 TDI nie ma poważnych problemów spotykanych w ostatnich partiach silników 1.9 TDI (serie BXE i BLS), gdzie dochodziło nawet do pękania wału korbowego. Jest też pozbawiony mankamentów spotykanych w motorach 2.0 TDI – zarówno tych z pompowtryskiwaczami jak i tych z wtryskiwaczami Common Rail.

Audi logo
Fot. pixabay.com

W jakich jeszcze autach można znaleźć silnik 1.6 TDI

Jednostka ta była dostępna między innymi w Skodzie Fabii 2. generacji, w Volkswagenie Passacie B6, w Audi A3 2. generacji, a także w Skodzie Octavii 2 i w Seacie Ibiza 4. Motor ten można znaleźć również w Seacie Leonie 2. i 3. odsłonie.

Fot. Volkswagen, pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News