Ekologiczni działacze złożyli wniosek do sejmu o kary dla kierowców dochodzące do 4000 zł

Ekologiczni działacze złożyli wniosek do sejmu o kary dla kierowców dochodzące do 4000 zł

Mandat

Podaj dalej

Proekologiczni działacze usilnie próbują zniechęcić Polaków do korzystania z samochodu i skutecznie utrudnić im życie. Jak donosi jeden z tego typu profili na Twitterze złożyli oni wniosek do sejmu o większe kary dla kierowców.

Kary dla kierowców dochodzące do 4000 zł

Wniosek został złożony już jakiś czas temu, a pracę nad projektem trwają i podobno są już na ukończeniu. Oczywiście co do tego, że w Polsce dochodzi do bardzo dużej liczby wypadków nie ma wątpliwości. Słuszne są również argumenty, że trzeba walczyć o obniżenie ofiar śmiertelnych w takich zdarzeniach.

Kary
Fot. pixabay.com

Jednak nie można postulować o rewolucyjne i nieprzemyślane zmiany. Warto przede wszystkim postawić na edukację, a dopiero potem na system kar. Ten drugi jest już oczywiście przestarzały i nieadekwatny do współczesnych zarobków. Jednak zwiększając drastycznie wysokość mandatów najbardziej stracą na tym najbiedniejsi. To jednak nie wszystko. Planowane są też zwyżki za ubezpieczenie w przypadku niektórych wykroczeń. Ta propozycja jest już naszym zdaniem rozsądniejsza, o ile zostanie dobrze przemyślana. W to jednak wątpimy.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News