Duży Fiat z symbolicznym przebiegiem za 22 000 zł! Kupiłbyś takiego klasyka?

Duży Fiat z symbolicznym przebiegiem za 22 000 zł! Kupiłbyś takiego klasyka?

polski_fiat_125p

Podaj dalej

Ostatnio pisaliśmy o Maluchu z przebiegiem 815 km za niecałe 44 000 zł. Tym razem udało nam się znaleźć kolejny ciekawy okaz z czasów PRL. Samochód to Fiat 125p, czyli tak zwany kant. Auto jest wystawione za 22 000 zł. Jego przebieg to podobno tylko 100 km.

Kilka słów na temat opisu aukcji

Właściwie sprzedający nie pokusił się nawet o napisanie kilku prostych zdań. Opis nie zawiera nawet jednego zdania. Jest po prostu pusto. O ile do samych zdjęć nie można się przyczepić, to brak jakichkolwiek trochę bardziej szczegółowych informacji w ogłoszeniu jednak trochę razi. Skoro ten egzemplarz kosztuje aż tyle i ma symboliczny przebieg, to wypadałoby włożyć chociaż odrobinę wysiłku w opis. Z drugiej strony, być może auta nie wystawiał właściciel, a osoba, która nie zna się na motoryzacji.

Czy tak symboliczny przebieg jest możliwy w aucie z końca lat 80. I tak i nie. Z jednej strony, co jakiś czas, pojawiają się ogłoszenia z takimi egzemplarzami. Jednak wśród nich zdarzają się również sztuki po generalnym remoncie. Te udają auta z małymi przebiegami, które rzekomo stały w szopie przez dekady. Mamy nadzieję, że w przypadku Fiata 125p wystawionego w jednej ze świętokrzyskich miejscowości, tak właśnie jest.

Ocena kondycji auta na podstawie zdjęć

Samochód prezentuje się naprawdę świetnie. Wygląda prawie jak nowy. Oczywiście to tylko nasze subiektywne zdanie. Aby je potwierdzić koniecznie trzeba zabrać samochód do warsztatu i go sprawdzić. Tak samo należy postąpić przy zakupie każdego auta używanego. Niezależnie od zapewnień sprzedawcy i udokumentowanej historii pojazdu.

lada_2105
Fot. Lada

Rewelacyjnie wygląda zarówno karoseria, jak i fotele, kierownica oraz komora silnika. Ta ostatnia jest czysta jakby samochód dopiero co opuścił fabrykę. Jak sugerują zdjęcia, auto prawdopodobnie pochodzi z kolekcji. W tle widać również między innymi Ładę 2015 – ta również została wystawiona na sprzedaż – oraz Poloneza. Właściciel na aukcji z rosyjskim samochodem napisał, że ma do sprzedania jeszcze wiele innych aut z tamtej epoki. Łada również wygląda na bardzo zadbaną, jednak jest już trochę nadgryziona zębem czasu. Jak na samochód z lat 80. i tak prezentuje się bardzo dobrze. Tych aut nie zostało już na rynku zbyt wiele.

Fot. Fiat, Lada

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News