Duży bank zamknął jedną z polskich placówek! Dokumenty z drażliwymi danymi wylądowały w kontenerach przed budynkiem!

Duży bank zamknął jedną z polskich placówek! Dokumenty z drażliwymi danymi wylądowały w kontenerach przed budynkiem!

Kontenery na śmieci

Podaj dalej

Jeden ze znanych banków zamknął swoją placówkę w polskim mieście. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że dokumenty z wrażliwymi danymi klientów wylądowały w niezabezpieczonych kontenerach na śmieci.

Kto odkrył kontenery z dokumentami?

Trafił na nie jeden z użytkowników popularnego serwisu internetowego Wykop.pl, który przechodził tamtędy idąc do bankomatu. Zrobił zdjęcia i wrzucił na wspomnianą stroną. Oczywiście ocenzurował wszystkie wrażliwe dane. Gdyby nie on to jest duże prawdopodobieństwo, że ktoś mógłby wykorzystać te dane w szkodliwy sposób.

Śmietniki
Fot. pixabay.com

Jak powinno się utylizować tego typu dokumenty?

Takie dokumenty powinny trafić najpierw do niszczarki, a dopiero potem zostać wyrzucone. Najlepiej do odpowiednio zabezpieczonego kontenera. Pracownicy banku powinni dopilnować, żeby zniszczone dokumenty zostały jak najszybciej zabrane na wysypisko śmieci. Niestety w tym przypadku nikt tego nie skontrolował.

Jak na sytuację zareagował bank?

Na szczęście ta informacja szybko trafiła do centrali tego dość popularnego banku, która była mocno zdziwiona wspomnianą sytuacją. Kontenery z dokumentami zostały zabezpieczone. Bank zadeklarował też wszczęcie prywatnego śledztwa w tej sprawie i ustalenie osób, które dopuściły się tego rażącego zaniedbania.

Dokumenty w śmietnikach
Fot. pixabay.com

Takie sytuacje nie zdarzają się często. Drażliwe dane osobowe zazwyczaj wyciekają w wyniku ataków hakerskich i oczywiście z powodu wadliwych zabezpieczeń lub zaniedbań osób, które mają dostęp do tego typu informacji. Banki i firmy wymyślają coraz to nowsze sposoby zabezpieczeń. Niestety przestępcy też nie śpią i pracują nad tym, aby je złamać.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News