Driftował swoim rodzinnym Audi RS6 na ciasnym podwórku [WIDEO]

Driftował swoim rodzinnym Audi RS6 na ciasnym podwórku [WIDEO]

Audi RS6 drift

Podaj dalej

Audi RS6 C7 ,,latające’’ bokami w pobliżu wiejskich budynków gospodarczyć może wydawać się dość nietypowe. Jednak zarówno w Polsce jak i za granicą nie brakuje zamożnych rolników, który stać na luksusowe auta. Oto jeden z przykładów.

Jazda bokiem Audi RS6 C7 nie jest łatwa

,,Latanie’’ bokiem, albo ,,kręcenie bączków’’ w tak ciasnym miejscu nie jest łatwe. Szczególnie jeśli chce się to robić samochodem wyposażonym ze stałym napędem na 4 koła. Znacznie lepiej nadaje się to tego auto z napędem na tył, na przykład BMW. Jednak, jak widać na załączonym wideo, da się to robić również Audi. Trzeba jednak pamiętać o tym, że ,,kręcenie bączków’’ w samochodzie z takim układem napędowym wymaga dużej mocy.

Kierowca miał sporo szczęścia. Upalanie auta w tak ciasnym miejscu to z pewnością nie jest dobry pomysł. Tym bardziej, że na końcu filmu widać dzieci. Teoretycznie są trochę dalej. Jednak, w sytuacji, gdy tak ciężki samochód wpadnie w poślizg to może być poważnym zagrożeniem dla wszystkich znajdujących się w około osób. Odradzamy tego typu zabawy w takich miejscach. Znacznie lepiej robić to na torze lub prywatnym placu z większą przestrzenią. Oczywiście w pobliżu nie może być żadnych ludzi. Trzeba bardzo uważać. Jeden nawet pozornie drobny błąd może skończyć się tragedią lub choćby rozbiciem samochodu. W tym przypadku nie jest to tanie auto.

Co warto wiedzieć na temat tego modelu?

W tym przypadku, tej akurat nie brakuje. Audi RS6 C7 ma podwójnie doładowany silnik V8 o pojemności 4-litrów, który generuje imponującą moc rzędu 560 KM. Maksymalny moment obrotowy tej jednostki toi 700 Nm. Dzięki takiemu silnikowi, samochód nie tylko skutecznie ,,lata bokami’’, ale też bardzo sprawnie przyspiesza. Pierwsza setka pojawia się na prędkościomierzu w tym przypadku już po zaledwie 3,9 s. Prędkość maksymalna auta może wynosić 250, 280 lub 305 km/h. Jest to uzależnione od rodzaju elektronicznej blokady. Napęd przekazywany jest – oczywiście – na 4 koła za pośrednictwem 8-biegowej skrzyni automatycznej.

RS6 C7
Fot. pixabay.com

Dostępna była też wzmocniona wersja RS6 Performance o mocy 605 KM. Jej maksymalny moment obrotowy to 750 Nm. Ta odmiana osiąga setkę w 3,7 s, czyli o 0,2 s szybciej od wersji ,,standardowej’’. Co ciekawe, w przypadku generacji C7, samochód był oferowany tylko w wersji kombi.

Fot. Youtube/Kanał: Be Ma, pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News