Do ilu rozpędzi się Volkswagen Passat B5 1.9 TDI? Posłuchaj jak pięknie mruczy ten kultowy diesel! [WIDEO]

Do ilu rozpędzi się Volkswagen Passat B5 1.9 TDI? Posłuchaj jak pięknie mruczy ten kultowy diesel! [WIDEO]

passat b5

Podaj dalej

Volkswagena Passata B5 nie trzeba nikomu przedstawiać. Tym bardziej z silnikiem Diesla 1.9 TDI. Warto przypomnieć sobie jednak kilka danych katalogowych na temat tego modelu.

Google nie przedłużył domeny. Ktoś kupił ją za cztery dolary!

Volkswagen Passat B5 z kultowym dieslem 1.9 TDI

Auto ma pod maską 130-konny motor o oczywistej pojemności. Jego maksymalny moment obrotowy to od 285 do 310 KM w zależności od tego czy mamy do czynienia z silnikiem AWX czy AVF. Ten drugi jest odrobinę mocniejszy. Jednak był dostępny tylko w egzemplarzach z napędem na 4 koła (4Motion) i z automatyczną skrzynią biegów. W aucie z filmu jest więc ten słabszy.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Według danych katalogowych Volkswagen Passat z taką jednostką osiąga pierwszą setkę w 9,9 s. Jego prędkość maksymalna podawana przez producenta to 208 km/h. Ile pojechał na filmie? Musicie przekonać się sami. My tylko dodamy, że to jeden z najtrwalszych silników Diesla w tym modelu. Były oczywiście jeszcze wysokoprężne jednostki 2.0 TDI i V6 2.5 TDI, jednak nie można ich pochwalić za taką niezawodność jaką zagwarantuje 1.9 TDI.

Jednostki V6 cierpiały na problem z wycierającymi się krzywkami na wałkach rozrządu. Egzemplarze z pierwszych lat produkcji miały jeszcze usterki pompy wtryskowej. W jednostkach 2.0 TDI występowało kilka awarii takich jak między innymi defekty pompowtryskiwaczy czy przypadki dość szybko zapychającego się filtra cząstek stałych. Nie bez znaczenia zadbane egzemplarza z silnikiem 1.9 TDI kosztują więcej niż te z motorem 2.0 TDI czy 2.5 TDI.

Fot. Volkswagen

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News