Dlaczego wyjazd z Warszawy w stronę Lublina często się korkuje? Wskazał błędy w projekcie tej drogi! [WIDEO]

Dlaczego wyjazd z Warszawy w stronę Lublina często się korkuje? Wskazał błędy w projekcie tej drogi! [WIDEO]

niemieckie autostrady niemcy autostrada koniec szybkiej jazdy

Podaj dalej

Na kanale Autostrada Polska można regularnie pojawiają się filmy z bardzo ciekawymi opisami błędów, które popełniono przy projektowaniu polskich autostrad i tras szybkiego ruchu. Autor kanału daje też cenne wskazówki jak w prosty sposób można by te błędy poprawić.

Błędy w projekcie powodują…

…między innymi korki. Niestety, nawet niewielkie pomyłki przy projektowaniu kluczowych tras, autostrad czy węzłów drogowych. Zwykle kończą się tym, że przy większym natężeniu ruchu w takich miejscach tworzą się gigantyczne korki.

Chcesz kupić samochód ze skrzynią automatyczną? Zobacz jakie czekają Cię koszty!

Zdarza się też tak, że błędy w projekcie mają jeszcze poważniejsze konsekwencje. Na przykład, w trakcie ulewy pojawia się problem z odprowadzeniem wody. W wyniku czego, na drodze tworzą się gigantyczne kałuże, a w skrajnych przypadkach jednia zamienia się w rwący potok.

Dlaczego warto zobaczyć podlinkowany film?

Autor kanału to pasjonat, który bardzo dokładnie przygotowuje analizę konkretnej drogi. Jego spostrzeżenia są trafne. Oprócz wideo z analizą drogi wylotowej z Warszawy w stronę Lublina, znajdziecie jeszcze wiele ciekawych filmów dotyczących innych miejsc, gdzie notorycznie tworzą się korki.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News