Dlaczego warto regularnie wymieniać wycieraczki? Oto kilka ważnych powodów!

Dlaczego warto regularnie wymieniać wycieraczki? Oto kilka ważnych powodów!

Wycieraczki

Podaj dalej

Wycieraczki to temat, który przez wielu kierowców traktowany jest po macoszemu. Użytkownicy samochodów nie zdają sobie sprawy co mogą zniszczyć używając zużytych wycieraczek oraz jak bardzo wpływają one na bezpieczeństwo.

Dlaczego powinno się regularnie wymieniać wycieraczki?

Ze względu na fakt, że głównie w trakcie zimy, mocno się zużywają. A od uszkodzony wycieraczek do porysowanej szyby jest już dość krótka droga. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak mocno można w ten sposób uszkodzić przednią szybę. W skrajnych przypadkach, głębokich rys na szkle nie będzie dało się już usunąć. Nie pomoże nawet najlepsze studio auto detailingowe. Skrajnie uszkodzona szyba nadaje się już tylko do wymiany. Ceny takiej usługi niestety nie należą do tanich. Element ten też swoje kosztuje. Dlatego zamiast kupować nową szybę, znacznie taniej będzie regularnie wymieniać wycieraczki. Odradzamy jednak wybór najtańszych wycieraczek. Te szybko się zużyją lub w najgorszym przypadku – urwą w trakcie jazdy. Lepiej dołożyć trochę pieniędzy i kupić wycieraczki ze średniej półki cenowej lub te najdroższe.

Przednia szyba
Fot. pixabay.com

Co jeszcze daje nowy zestaw wycieraczek?

Przede wszystkim, zdecydowanie lepszą widoczność. W zdecydowanej większości przypadków, zużyte wycieraczki tylko rozcierają wodę i brud na szybie zamiast ją czyści. Jest to uciążliwe, nie tylko podczas jazdy miejskiej, ale również w trasie. Co jeszcze jest ważne, aby wycieraczki mogły działać sprawnie i skutecznie. Nie obejdzie się również bez dobrego płynu do spryskiwaczy. Odradzamy najtańsze produkty z dyskontów. Te, nie dość, że nie są w stanie dobrze wyczyścić szyb, to na dodatek je niszczą. Osad z tanich płynów często zbiera się na szybkie. Tworzy niebieską warstwę, którą bardzo trudno usunąć. W skrajnych przypadkach, nawet polerka może nie być skuteczna.

Przednia szyba
Fot. pixabay.com

Jeśli w samochodzie są reflektory biksenonowe to muszą być też obowiązkowe spryskiwacze lamp. Płyn słabej jakości może uszkodzić plastik, z którego są wykonane. Znacznie szybciej zmatowieją, a co za tym idzie, będą bardzo słabo świecić. Aby uniknąć takich problemów, warto dopłacić i kupić trochę droższy płyn. Dobrym rozwiązaniem są koncentraty płynów rozrabiane z wodą. W przypadku letnich, wychodzi to tak samo tanio jak przy zakupie produktów z dyskontów.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News