Dlaczego ten stary Mercedes został wystawiony w Polsce za 1 500 000 złotych?

Dlaczego ten stary Mercedes został wystawiony w Polsce za 1 500 000 złotych?

Mercedes CLK DTM AMG

Podaj dalej

Na jednym z polskich portali aukcyjnych pojawił się wyjątkowy Mercedes. Na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykłe CLK C209 z dużym spoilerem. Jednak jak przyjrzymy się temu autu bliżej okazuje się, że to zupełnie inny samochód.

Co wyjątkowego ma w sobie ten model?

Już z zewnątrz widać, że auto ma nieco zmodyfikowany bodykit. Masywne tylne błotniki, szerokie nakładki na progi czy skrzela w przednich błotnikach. To wszystko sprawia, że wtajemniczeni fani marki już wiedzą z jaką wersją maja do czynienia, z CLK DTM AMG. Co jeszcze wyróżnia tę odmianę na tle zwykłego modelu CLK? Oprócz wyjątkowego bodykitu jest tutaj również wiele innych ciekawych elementów. Na przykład we wnętrzu.

Zastosowano tam odchudzone boczki drzwi. Specjalną kierownice z wieńcem wykonanym z alcantary, a także karbonowo-skórzanymi kubełkowymi fotelami. W desce rozdzielcze jest też kilka karbonowych wstawek. Uwagę przykuwa również maleńki wybierak automatycznej skrzyni biegów.

Pod maską tego wyjątkowego Mercedesa pracuje doładowany kompresorem silnik V8 o pojemności 5,4 l, który generuje moc 582 KM. Jego maksymalny moment obrotowy to imponujące 800 Nm. Dzięki temu samochód osiąga pierwszą setkę w zaledwie 3,9 s. To rewelacyjny wynik, biorąc pod uwagę fakt, że auto było oferowane w latach 2004-2006. Równie imponująca jest prędkość maksymalna tego modelu, która wynosi aż 320 km/h.

Dlaczego tak drogo?

Na zakup samochodu sprzedawana w naszym kraju trzeba przeznaczyć aż 1 500 000 zł. Skąd tak wysoka cena? Ze względu na wyjątkowość odmiany DTM, która wynika między innymi z ponadprzeciętnych osiągów, unikatowego bodykitu oraz wnętrza. Kolejna kwestia to fakt, że takich samochodów już nie przybędzie na rynku. To wszystko świadczy o jednym. Taki samochód to tak naprawdę inwestycja, która będzie zyskiwać na wartości.

Co ciekawe, takie auto na polskich internetowych portalach aukcyjnych jest tylko jedno. Jak widać wyjątkowość tego modelu wynika również z niewielkiej ilości takich samochodów. Innych sztuk trzeba szukać w Niemczech, Szwajcarii oraz innych krajach na zachodzie Europy. Jednak decydując się na taki samochód warto najpierw obejrzeć egzemplarz oferowany w naszym kraju. Link do aukcji znajdziecie klikając tutaj.

Fot. Mercedes

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News