Dlaczego Polacy tak kochają tę niemiecką markę premium? Jest na to kilka odpowiedzi!

Dlaczego Polacy tak kochają tę niemiecką markę premium? Jest na to kilka odpowiedzi!

Logo Audi

Podaj dalej

Marka Audi cieszy się w Polsce bardzo dużym zainteresowanie. Szczególnie jeśli chodzi o auta używane. Nie oszukujmy się. Zakupu nowego samochodu tej niemieckiej marki premium to dość spory wydatek. Na szczęście, na rynku nie brakuje egzemplarzy z drugiej ręki.

Cechy samochodów marki Audi, które cenią Polacy

Auta tej niemieckiej marki wyróżniają się przede wszystkim stonowaną, elegancką stylizacją. Modele Audi wyglądają prestiżowo, ale z klasą. Próżno tu szukać przesady czy kiczu. Wszystko jest proste i stonowane. Polacy lubią tego typu samochody. Nie chcą przesadnie rzucać się w oczy, ale ceną luksus i prestiż. Oczywiście w przypadku nastoletnich egzemplarzy trudno mówić o prestiżu. Jednak bez wątpienia i takie modele tej marki zapewniają wysoki poziom komfortu. Oczywiście pod warunkiem, że są na bieżąco serwisowane.

Audi A6 C6
Fot. Audi

Kolejna cecha Audi, która przez lata była ceniona w naszym kraju to bogata oferta silników Diesla. Dostępne były zarówno oszczędne jednostki, takie jak 1.9 TDI czy 2.0 TDI oraz mocniejsze motory o większych pojemnościach. W tym między innymi 3.0 TDI czy 4.2 TDI. Bez wątpienia, ważną zaletą w autach tej marki jest stały napęd 4×4 quattro. Ten był przydatny w czasach, gdy w Polsce były ostre zimy.

Za co jeszcze lubimy tę markę?

Przede wszystkim za bogate wyposażenie. Auta tej marki mają też dobrą opinię jeżeli chodzi o niezawodność. Oczywiście zdarzyło się w historii marki kilka spektakularnych wpadek. Jednak w dzisiejszych czasach, większość producentów ma na swoim koncie mniejsze lub większe błędy i wady fabryczne. Niektóre usterki udało się naprawić w ramach akcji serwisowych. Wiele wadliwych rozwiązań, w nowszych modelach, zastąpiono bardziej niezawodnymi.

Audi A4
Fot. Audi

Polacy cenią markę Audi również za bogatą ofertę silnikową i dużą dostępność części zamiennych. Jeżeli chodzi o tę pierwszą kwestię to do wyboru są zarówno motory o mocy 100-130 KM, jak i te potężne generujące nawet do około 600 KM. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Z kolei, części zamienne można zamówić szybko i bez większych problemów. Są dostępne niemal od ręki. Co istotne, bogata jest też oferta wysokiej klasy zamienników. Te są dużo tańsze, a z powodzeniem są w stanie zastąpić oryginalne podzespoły kupowane w ASO.

Fot. pixabay.com, Audi

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News