Dlaczego Polacy tak kochają tę niemiecką markę premium? Jest na to kilka odpowiedzi!

Marka Audi cieszy się w Polsce bardzo dużym zainteresowanie. Szczególnie jeśli chodzi o auta używane. Nie oszukujmy się. Zakupu nowego samochodu tej niemieckiej marki premium to dość spory wydatek. Na szczęście, na rynku nie brakuje egzemplarzy z drugiej ręki.

Logo Audi
Podaj dalej

Cechy samochodów marki Audi, które cenią Polacy

Auta tej niemieckiej marki wyróżniają się przede wszystkim stonowaną, elegancką stylizacją. Modele Audi wyglądają prestiżowo, ale z klasą. Próżno tu szukać przesady czy kiczu. Wszystko jest proste i stonowane. Polacy lubią tego typu samochody. Nie chcą przesadnie rzucać się w oczy, ale ceną luksus i prestiż. Oczywiście w przypadku nastoletnich egzemplarzy trudno mówić o prestiżu. Jednak bez wątpienia i takie modele tej marki zapewniają wysoki poziom komfortu. Oczywiście pod warunkiem, że są na bieżąco serwisowane.

Audi A6 C6
Fot. Audi

Kolejna cecha Audi, która przez lata była ceniona w naszym kraju to bogata oferta silników Diesla. Dostępne były zarówno oszczędne jednostki, takie jak 1.9 TDI czy 2.0 TDI oraz mocniejsze motory o większych pojemnościach. W tym między innymi 3.0 TDI czy 4.2 TDI. Bez wątpienia, ważną zaletą w autach tej marki jest stały napęd 4×4 quattro. Ten był przydatny w czasach, gdy w Polsce były ostre zimy.

Za co jeszcze lubimy tę markę?

Przede wszystkim za bogate wyposażenie. Auta tej marki mają też dobrą opinię jeżeli chodzi o niezawodność. Oczywiście zdarzyło się w historii marki kilka spektakularnych wpadek. Jednak w dzisiejszych czasach, większość producentów ma na swoim koncie mniejsze lub większe błędy i wady fabryczne. Niektóre usterki udało się naprawić w ramach akcji serwisowych. Wiele wadliwych rozwiązań, w nowszych modelach, zastąpiono bardziej niezawodnymi.

Audi A4
Fot. Audi

Polacy cenią markę Audi również za bogatą ofertę silnikową i dużą dostępność części zamiennych. Jeżeli chodzi o tę pierwszą kwestię to do wyboru są zarówno motory o mocy 100-130 KM, jak i te potężne generujące nawet do około 600 KM. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Z kolei, części zamienne można zamówić szybko i bez większych problemów. Są dostępne niemal od ręki. Co istotne, bogata jest też oferta wysokiej klasy zamienników. Te są dużo tańsze, a z powodzeniem są w stanie zastąpić oryginalne podzespoły kupowane w ASO.

Fot. pixabay.com, Audi

Przeczytaj również