Dlaczego nie warto kupować starego auta z silnikiem Diesla?

Dlaczego nie warto kupować starego auta z silnikiem Diesla?

Wydech

Podaj dalej

Jeszcze dekadę czy dwie dekady temu silniki Diesla cieszyły się ogromną popularnością. Wielu osobom wydawało się, że teraz wszyscy przesiądą się na samochody z właśnie takimi jednostkami. Tak się jednak nie stało. Oto proste powody, dlaczego nie warto kupować starego auta z motorem wysokoprężnym.

Mało pali, ale niestety nie oznacza to oszczędności

Silniki Diesla mało palą, jednak samo zużycie paliwa to nie wszystko. Rachunek za oszczędną jazdę przychodzi z czasem, w postaci licznych usterek. Większość z nich ciężko się diagnozuje. Do tego coraz więcej mechaników nie ma ochoty bawić się naprawy tego typu jednostek. Wymaga to sporo czasu, dużych nakładów finansowych, a efekt często jest mierny. Auto jak kopciło i szarpało, tak robi to dalej. Mimo, że klient wydał kilka tysięcy złotych.

TDI
Fot. pixabay.com

Po takiej naprawie klient jest zdenerwowany, że mimo zleconych napraw i szczuplejszego portfela jego auto cały czas jest niesprawne. Z kolei, mechanik czuje frustrację i musi wysłuchiwać od klienta, że jest oszustem lub nie potrafi naprawiać samochodów. Znacznie łatwiej rozwiązać problem w silniku benzynowym i mechanicy chętnie przyjmują takie auta do serwisu.

Fot. Volkswagen

Drogie ceny części

Niestety, większość podzespołów osprzętu silnika Diesla kosztuje powyżej 1000 złotych. Jeśli dojdzie do kumulacji usterek, właściciel auta bez problemu będzie w stanie zostawić u mechanika nawet ponad 10 000 złotych. Gorzej jeśli nie ma takich pieniędzy. Wtedy samochód zostaje w warsztacie do momentu spłacenia długu. Dlatego radzimy dobrze się zastanowić zanim zdecydujecie się na zakup starszego auta z dieslem.

Fot. pixabay.com, Volkswagen

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News