Czy wymiana oleju w Lamborghini wymaga sprzętu rodem z NASA? Pokazali jak się to robi!

Czy wymiana oleju w Lamborghini wymaga sprzętu rodem z NASA? Pokazali jak się to robi!

Aventador

Podaj dalej

Pokazali jak wymienia się olej i filtr oleju w Lamborghini Aventador. Zastanawiałeś się kiedyś jak wygląda taka prosta czynności w przypadku aut sportowych i hypercarów? Teraz możesz zobaczyć to na nagraniu wideo.

Czy wymiana oleju w Lambo jest prosta?

Jak widać na załączonym filmie, ta czynność serwisowa nie wygląda na zbyt skomplikowaną. Oczywiście, jest wiele napraw, które z racji trudnego dostępu do potężnych silników w tego typu samochodach, są naprawdę trudne i czasochłonne.

Na szczęście wielu takich autach, wymiana filtrów nie stanowi większego problemu. Co ciekawe, mimo to, ASO każą sobie płacić za tego typu usługi horrendalne pieniądze. Jednak, w obecnych czasach, nawet w naszym kraju, jest coraz więcej niezależnych warsztatów, które zrobią to samo za ułamek ceny w autoryzowanym serwisie.

Niestety w przypadku innych czynności serwisowych nie jest już tak kolorowo

Uszczelnienie silnika, skrzyni czy wymiana niektórych elementów zawieszenia, nie jest już taka łatwa i przyjemna. W wielu sportowych autach wymaga demontażu innych części, a to przekłada się na duże koszty. Obsługa super samochodów nigdy nie należała do tanich, nawet po latach od zakończenia produkcji danego modelu. Zakup to jedno, a utrzymanie to druga kwestia. Nawet w przypadku usportowionych aut, takich jak BMW M3, Audi RS4 czy Mercedes C63 AMG.

Fot. pixabay.com

Najdroższe sportowe auta zagościły w największych polskich miastach! Musisz to zobaczyć!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News