Czy warto teraz kupić samochód używany czy lepiej się wstrzymać?

Czy warto teraz kupić samochód używany czy lepiej się wstrzymać?

parkowanie parking opłata parkometr

Podaj dalej

Kupowanie samochodu zawsze budzi spore emocje. Bez względu na to czy wybieramy auto nowe czy używane. W przypadku tego drugiego pojawiają się jeszcze dodatkowe obawy. Czy nie przepłaciłem? Czy nie kupiłem auta z ukrytą wadą?

To dobry okres na zakup samochodu używanego?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Jeżeli macie stosunkowo sprawy samochód i nie czujecie dużej potrzeby zmiany, to możecie wstrzymać się od zakupu nowego auta. Jednak w przypadku, gdy wasze auto jest już mocno zużyte i nie chcecie już do niego więcej dokładać. To mimo wysokich cen, warto zdecydować się na zakup kolejnego samochodu.

Parking
Fot. pixabay.com

Dlaczego ceny aut używanych poszły w górę?

Oczywiście, w ostatnim czasie, ceny samochodów z drugiej ręki poszły mocno w górę. Jest to spowodowane wieloma czynnikami. Jednym z ważniejszych jest przerwanie dostaw mikroprocesorów, co rozpoczęło się jeszcze w trakcie największego rozwoju pandemii.

Parking
Fot. pixabay.com

Pomimo, że wirusa udało się już nieco opanować, rynek motoryzacyjne nadal ma problemy z częściami. Klienci czekający na auta nowe, muszą uzbroić się w cierpliwość. Swój samochód mogą odebrać nawet po roku lub dwóch. Właśnie dlatego, wiele osób rezygnuje z zakup nowego auta. Co za tym idzie, nie sprzedają swojego poprzedniego pojazdu. To z kolei przekłada się na to, że na rynku jest znacznie mniej samochodów i trudniej znaleźć zadbany egzemplarz.

fot. pixabay

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News