Czy warto kupić używany samochód w salonie danej marki?

Czy warto kupić używany samochód w salonie danej marki?

Salon samochodowy

Podaj dalej

Czy warto kupić używany samochód w salonie samochodowym? Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Postanowiliśmy prześwietlić ten temat.

Czy używane auto z salonu to pewny zakup?

Zdaniem niektórych osób to jedyne słuszne miejsce, gdzie powinno kupować się auta z drugiej ręki. Niestety nie jest to prawdę. Oczywiście zdarzają się zadbane egzemplarze, ale też i spektakularne wtopy. Nawet wyjazd za granicę dużo nie zmienia. Tam również pod salonami stoją zarówno zadbane samochody jak i te po mniejszych lub większych przejściach.

Nie ważne czy kupujecie auto używane spod salony, od handlarza czy od osoby prywatnej. W każdym z tych przypadków obowiązują te same zasady. Należy tak samo dokładnie sprawdzić każdy samochód. Na początku w Internecie po numerze VIN. Obecnie jest całkiem spory wybór firm, które są w stanie – za rozsądne pieniądze – ujawnić historię auta po podaniu tego numeru. Kolejny etap to sprawdzenie samochodu u mechanika.

Parking
Fot. pixabay.com

O tym nie wolno nigdy zapominać!

Złota zasada sprawdzania auta używanego w serwisie jest taka, że nie powinno się tego robić w warsztacie należącym lub zaprzyjaźnionym przez sprzedającego. Jeśli więc kupujecie samochód od salonu to nie sprawdzajcie go w ASO, które znajduje się przy tym salonie. Tak samo nie warto jechać na skontrolowanie pojazdu do mechanika zaproponowanego przez sprzedającego handlarza, komis czy osobę prywatną.

To wy powinniście zawsze wybrać miejsce, gdzie sprawdzicie samochód. Jeśli oglądany samochód znajduje się w małej miejscowości to koniecznie pojedźcie do innej lub zapłaćcie za sprawdzenie auta firmie, która zrobi to dla was w każdym dowolnym miejscu w Polsce. Tylko w taki sposób uzyskanie w pełni niezależną i obiektywną opinię na temat samochodu, którym jesteście zainteresowani.

parking diesel parkowanie
Fot. pixabay.com

Aby mieć pewność co do stanu auta trzeba dokładnie sprawdzić nie tylko blacharkę i silnik. Równie ważne są też elementy wyposażenia we wnętrzu, praca skrzyni biegów – szczególnie automatycznej, a także fakt jak samochód zachowuje się w trakcie jazdy próbnej i zaraz po niej. Często w takich sytuacjach ujawniają się usterki, których na początku nie dało się zauważyć. Dlatego skrupulatne oględziny to klucz do zakupu zadbanego samochodu.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News