Czy warto jeszcze kupić samochód z silnikiem Diesla? [PORADNIK]

Czy warto jeszcze kupić samochód z silnikiem Diesla? [PORADNIK]

paliwa ceny diesla

Podaj dalej

Silniki Diesla w ostatnim czasie tracą na popularności. Nie oznacza to jednak, że nie warto ich kupować. Naszym zdaniem wybór jednostki wysokoprężnej jest uzasadniony, ale pod kilkoma warunkami.

Czy warto jeszcze kupić samochód z silnikiem Diesla?

Najbardziej opłaca się wybrać silnik Diesla w przypadku, gdy decydujecie się na auto nowe. Przez pierwsze 2 lata lub przez około 100 000-150 000 km samochód taki będzie miał gwarancje. Dlatego ewentualne problemy z osprzętem nie będą was dotyczyć. Wszystko to co się zepsuje w silniku będzie wymieniane za darmo. Oczywiście nie elementy eksploatacyjne, ani te, które zostaną zepsute z powodu niewłaściwej eksploatacji. Jednak generalnie większość problemów macie z głowy.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Diesel
Fot. pixabay.com

Jeśli już zdecydowaliście się na auto używane z dieslem to sprawa jest bardziej złożona. W tym przypadku powinniście skrupulatnie zweryfikować stan silnika i jego osprzęt przed zakupem. Im mniejszy przebieg tym niższe ryzyko awarii. Oczywiście na rynku nie brakuje aut ze skręconymi licznikami, ale są i takie z symbolicznymi przebiegami. Nie będą jednak tanie. Radzimy szukać możliwie najdroższy egzemplarzy danego auta, a i to nie daje pełnej gwarancji, że będzie ono sprawne.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Co sprawdzić w używanym dieslu? Przede wszystkim trzeba pojechać do mechanika i podpiąć komputer diagnostyczny. Należy zwrócić uwagę na korekty wtrysków, poziom zapchania filtra cząstek stałych DPF lub FAP, stan dwumasowego koła zamachowego (jeśli takie występuje) oraz turbosprężarki. Radzimy zwrócić uwagę jeszcze na zawór EGR oraz wycieki.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News