Czy paliwo może jeszcze potanieć? Co sądzi na ten temat ekspert?

Czy paliwo może jeszcze potanieć? Co sądzi na ten temat ekspert?

Tankowanie

Podaj dalej

Choć ceny benzyny w ostatnich miesiącach osiągnęły zawrotne wartości, od jakiegoś czasu powoli spadają. Czy jest możliwe aby osiągnęły pułap poniżej 7 złotych? Wiele wskazuje na to, że już wkrótce się to stanie. Przynajmniej tak sądzą eksperci.

Co wskazuje na kolejne obniżki cen paliwa?

Jak twierdzi ekspertka portalu e-petrol, są to między innymi słabe dane ekonomiczne gospodarek w Europie oraz Azji, a także obawy o globalny kryzys. Aby dowiedzieć się na ten temat więcej, warto obejrzeć podlinkowany przez nas film

To całość wypowiedzi pani Magdaleny Robak eksperta i analityka badającego ceny paliw na rynku. Jej zdaniem, ceny paliwa mogą już na dniach spaść poniżej 7 złotych za litr. To bardzo dobra wiadomość. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że koszty tankowania były w ostatnim czasie bardzo dotkliwie odczuwalne dla wielu osób.

Jak dodatkowo zaoszczędzić na paliwie?

Warto przede wszystkim jeździć wolniej. Częstotliwość wciskania pedału gazu i tak zwana ,,jazda szarpana’’, w przypadku której często przyspieszamy i gwałtownie hamujemy. Powoduje znaczący wzrost spalania. Radzimy też szukać stacji, gdzie paliwo jest tańsze. Lepiej jednak wybierać sieciówki. Tam paliwo zwykle jest lepsze jakości, choć zdarzają się pojedyncze wpadki.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News