Czy jeszcze opłaca się kupować samochody z drugiej ręki?

Czy jeszcze opłaca się kupować samochody z drugiej ręki?

jazda samochodem tankowanie

Podaj dalej

Zakup auta to nie jest łatwa decyzja. Dla niektórych osób to wręcz wydatek życia. Najgorzej jeśli przy podejmowaniu decyzji doradcą są emocje. Kupowanie używanego samochodu to poważna decyzja, która powinna być dobrze przemyślana.

Czy warto jeszcze kupować używane samochody?

Tak, ale pod kilkoma ważnymi warunkami. Przede wszystkim przed zakupem konkretnego samochodu, trzeba sprawdzić w Internecie i popytach serwisy specjalizujące się w naprawach aut danej marki na temat opinii o konkretnych silnikach i skrzyniach biegów. W wielu przypadkach to od wyboru odpowiedniej jednostki napędowej i przekładni zależy to czy auto będzie w przyszłości się psuło. Często widać to również po cenach danego modelu. Jeśli dana wersja ma wadliwy silnik, to nawet jeśli ma on większą pojemność i więcej mocy, to i tak będzie tańszy.

Parking
Fot. pixabay.com

Kolejne ważne kryterium wyboru to stan konkretnego egzemplarza. W tym przypadku kolosalne znaczenie również ma cena. Wybierają dany model z wybranym silnikiem, nie warto decydować się na najtańsze egzemplarze. Warto sprawdzać te najdroższe lub prawie najdroższe. Oczywiście w przypadku takich aut również można trafić na ,,minę’’, ale ryzyko jest znacznie mniejsze niż, gdy mamy do czynienia z najtańszymi sztukami.

Kolejna ważna kwestia to…

Historia serwisowa, jeśli nie wiemy kiedy dokładnie był wymieniany olej, to auto ma prawdopodobnie cofnięty licznik lub nie było serwisowane na bieżąco. Spotykane są samochody z Włoch, w których nigdy nie wymieniano oleju silnikowego. Takie egzemplarze mogą zaraz po zakupie wymagać nawet remontu silnika.

Zegary w aucie
Fot. pixabay.com

Przebieg to nie wszystko

Oczywiście dobrze jest kupić auto z małym przebiegiem. Jednak w przypadku starszych aut (15- czy 20-letnich), mały przebieg i tak nie uchroni użytkownika przed dużymi wydatkami. Jeśli auto przejechało niewielki dystans to prawdopodobnie dużo stało. Kiedy zaczniemy taki samochód intensywnie użytkować, wówczas wymiany mogą wymagać łożyska, a także wiele elementów metalowo gumowych zawieszenia, a nawet uszczelki silnika, skrzyni czy inne części uszczelniające w układzie napędowym.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News