Czy da się tanio, szybko i skutecznie odświeżyć lakier i uzyskać efekt idealnego lustra?

Czy da się tanio, szybko i skutecznie odświeżyć lakier i uzyskać efekt idealnego lustra?

Mycie auta

Podaj dalej

Wielu użytkowników samochodów zastanawia się, jak w szybki sposób przywrócić lakierowi w aucie dawny blask. Jest na to kilka skutecznych sposobów. Jednak trzeba pamiętać o tym, że nie ma nic za darmo. Jeśli efekt ma być trwały, trzeba będzie wydać odpowiednią ilość gotówki.

Najtańsze metody na błyszczący lakier

Najprostszą i zarazem najmniej kosztowną metodą na efekt lustra na lakierze karoserii są preparaty z rodziny tak zwanych Quick Detailerów. Jak to działa? Wystarczy po umyciu samochodu, spryskać taki preparatem karoserię, a następnie wytrzeć ją do sucha ściereczkami z mikrofibry. Niestety taki sposób nie daje trwałego efektu.

Lakier
Fot. pixabay.com

W przypadku tańszych Quick Detailerów utrzyma się przez tydzień, może dwa. Jeżeli chodzi o te lepszej jakości (niekoniecznie najdroższe), ,,lustro’’ będzie widoczne nawet do około 3 miesięcy. Wszystko zależy od warunków pogodowych i od tego czy samochód trzymany jest w garażu czy na dworze.

Efekt lustra na lakierze
Fot. pixabay.com

Droższe i skuteczniejsze metody

Znacznie lepszą metodą jest położenie na karoserię auta ceramiki. Oczywiście wymaga to wcześniejszego przygotowania. Najpierw trzeba karoserię odpowiednio przygotować, wieloetapowym czyszczeniem. Konieczna jest też oczywiście polerka, a dopiero na końcu nakładanie powłoki ceramicznej. Taki zabieg kosztuje od około 1500 złotych do kilku tysięcy. Jeśli jednak chcemy cieszyć się błyszczącym lakierem przez kolejne 5 lat, to naprawdę warto to zrobić.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News