Czy da się kupić samochód w cenie taniego smartfona do 1000 zł? Sprawdziliśmy!

Czy da się kupić samochód w cenie taniego smartfona do 1000 zł? Sprawdziliśmy!

Fiat Punto

Podaj dalej

Ceny smartfonów z roku na roku cały czas idą w górę. Znalezienie telefonu nawet za 8 000 zł niestanowi już większego problemu. Takie urządzenia ma już większość producentów smartfonów. Z drugiej strony, taniego smartfona można już kupić za mniej niż 1000 zł. Czy za to da się kupić sprawne auto na chodzie?

Czy da się kupić samochód do 1000 zł?

Jeszcze kilka lat temu wydawało się to zupełnie abstrakcyjne, a za taką cenę można było spodziewać się jedynie rozklekotanego rzęcha, który dawno powinien wylądować na złomowisku. Przez lata sytuacja się nieco zmieniła. Takich samochodów jest coraz więcej. Co ciekawe, da się nawet znaleźć całkiem sensowne egzemplarze. Oczywiście nie można oczekiwać cudów i liczyć na Mercedesa z silnikiem V8 i przebiegiem 150 000 km.

Jednak da się za taką kwotę kupić małe auto z lat. 90. Na jakie auto można liczyć w takiej cenie? Większość tak tanich samochodów to wozy segmentu A lub B. Zdarzają się auta z klasy kompaktowej, ale z podstawowymi silnikami. W ogłoszeniach z samochodami do 1000 zł królują głównie takie marki jak: Ford, Fiat, Opel, Skoda, Renault, Citroen oraz Peugeot. Zdarzają się również Volkswageny.

Opel Corsa
Fot. Opel

Na co zwrócić uwagę przy zakupie tak tanich aut?

Najważniejszy jest tak naprawdę tylko stan samochodu. Wybieranie tak taniego wozu na podstawie upodobań co do marki to z pewnością nie będzie dobry pomysł. Przy takich założeniach bardzo łatwo trafić na minę. Zdecydowanie odradzamy też wybór silników diesla. W przypadku tanich aut, każda naprawa takiej jednostki może skończyć się przekroczeniem wartości auta. Najłatwiej będzie znaleźć zadbany samochód z początku lat 90. i to z segmentu A. Warto szukać też na grupach na Facebooku oraz na Marketplace.

Ford Fiesta
Fot. Ford

Sam zakup to nie wszystko!

Niestety sam zakup to nie wszystko. Do ceny auta trzeba doliczyć jeszcze wymianę filtrów i oleju, opony oraz inne mniej lub bardziej poważne usterki. Te mogą pojawić się już w pierwszym miesiącu użytkowania i to nawet jeśli samochód był faktycznie zadbany. Decydując się na auto do 1000 zł trzeba pamiętać o 2 rzeczach. Po pierwsze, znalezienie zadbanego egzemplarza jest bardzo trudne. Po drugie, i tak trzeba będzie do tego auta coś dołożyć. Z resztą, tak samo jak do każdego innego wozu z drugiej ręki.

Fot. Fiat, Opel, Ford

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News