Czegoś takiego jeszcze nie widziałeś! Czy ten gadżet trafi również do innych aut?

Czegoś takiego jeszcze nie widziałeś! Czy ten gadżet trafi również do innych aut?

bmw_ix

Podaj dalej

Jeszcze kilka lat temu w samochodach wykorzystywano spryskiwacze głównie do oczyszczania szyb oraz reflektorów. Z czasem się to jednak zmieniło. Obecnie jednym z ciekawszych rozwiązań są spryskiwacze kamer ułatwiających parkowanie.

Taki gadżet jest między innymi w nowym BMW iX

Jak widać na załączonym filmie, z logo tej niemieckiej marki na tylnej klapie bagażnika wysuwa się spryskiwacz, który czyści znajdującą się na nim kamerę. Wydawać by się mogło, że to zbędny gadżet. Jednak tak naprawdę jest to bardzo przydatne rozwiązanie. Wiedzą o tym doskonale kierowcy, którzy mieli już okazję korzystać z kamer ułatwiających parkowanie.

Nikt nie chce przecież wychodzić z auta i czyścić kamer. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nie trzeba tego robić. Nie jest to jednak nowość. Takie rozwiązania stosuje już między innymi Nissan czy Skoda. Jednak w BMW iX wygląda to dużo ciekawiej i efektowniej. Oczywiście wiąże się to z zastosowanie bardziej skomplikowanego mechanizmu, który może znacznie łatwiej się zepsuć. Może, ale nie musi.

BMW logo
Fot. pixabay.com

Wkrótce takie wyposażenie nie będzie już nikogo dziwić

Już niedługo takie elementy wyposażenia nie będą już nikogo dziwić. Podobnie było z kamerami ułatwiającymi cofanie, z ABS-em, ESP czy światłami LED, laserowymi, a także z różnego rodzaju zaawansowanymi tempomatami. Takie rozwiązania z czasem stają się coraz bardziej powszechne.

Fot. BMW, pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News