Chińczycy zrobili testy zderzeniowe Volkswagena z Toyotą! Które auto wypadło lepiej? [WIDEO]

Chińczycy zrobili testy zderzeniowe Volkswagena z Toyotą! Które auto wypadło lepiej? [WIDEO]

Crash test VW vs Corolla

Podaj dalej

Chińczycy postanowili przetestować Volkswagena Jettę oraz Toyotę Corollę. Nie był to jednak typowy test dziennikarski, a zderzenie czołowe obydwu aut. Testujący zorganizowali próbę po to, aby przeanalizować, które z aut lepiej zachowało się podczas wypadku.

W jakich warunkach przeprowadzono tę próbę?

Obydwa auta zostały rozpędzone do 64 km/h. Ustawiono je tak, żeby uderzyły w siebie połowami przodów. Prawdopodobnie dlatego, bo spora część zderzeń czołowych ta wygląda. Kierowcy będący w zagrożeniu próbują się ratować i zwykle nie uderzają w inne auto czołowo, a tylko częścią przodu lub narożnikiem samochodu.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej, to możecie włączyć w filmie napisy z tłumaczeniem na język polski. Warto obejrzeć to nagranie wideo, między innymi dlatego, że Chińczycy pokazują jak zachowało się podwozie samochodu po takim uderzeniu. Dokładnie przeanalizowali każde wygięcie blachy podłogi pojazdu.

Niestety z Jettą jest w Polsce jeden problem

Najnowsza generacja Jetty nie jest oferowana w Polsce. Sedany klasy kompaktowej znacznie lepiej sprzedają się w krajach azjatyckich, gdzie kojarzone są z prestiżem. W Europie segment C to w znaczącej większości hatchbacki. Sedany są dostępne, ale jest ich niewiele. Corolla jest już jednak w polskiej ofercie.

Fot. YouTube/Kanał: SAFETY 1st

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News