Chcesz zwiększyć swoje szanse na przeżycie wypadku? Powinieneś kupić te gadżety!

Chcesz zwiększyć swoje szanse na przeżycie wypadku? Powinieneś kupić te gadżety!

Wypadek

Podaj dalej

Bezpieczeństwo w samochodzie to temat priorytetowy. W jakie gadżety warto wyposażyć swój samochód, aby szybciej wydostać się z samochodu po wypadku.

Karta ratownicza to podstawa, która nic nie kosztuje

Karta ratownicza to schemat budowy samochodu, który w sytuacji wypadku w bardzo dużym stopniu ułatwi strażakom i innym służbom wydostanie ofiar z auta. Dzięki wydrukowanym na takiej karcie rysunkom ratujący wiedzą, które elementy można szybciej i łatwiej przeciąć. Taka karta powinna być umieszczona pod osłoną przeciwsłoneczną kierowcy.

Aby służby ratownicze wiedziały, że taka karta znajduje się w aucie. Trzeba jeszcze na przedniej szybie auta przykleić naklejkę specjalną informacyjną. Jak ją zdobyć? Można poprosić o nią diagnostę. Karty ratownicze są dostępne również w ASO. Można wydrukować ją również na własną rękę z strony kartyratownicze.pl. Jednak jeśli zrobicie to na własną rękę w domu to nie będziecie mieli niezbędnej naklejki na przednią szybę.

Karetka
Fot. pixabay.com

Gadżety ułatwiające samodzielne wydostanie się z auta po wypadku lub kolizji

Oprócz karty ratowniczej warto wyposażyć swój samochód również w specjalny młotek do wybijania szyb oraz nóż do rozcinania pasów bezpieczeństwa. Te gadżety okażą się nieocenione jeśli dojdzie do zakleszczenia drzwi lub samochód będzie leżał na dachu, a pasy się zacisną. Takie gadżety często kosztują nawet poniżej 20 zł.

Koniecznie radzimy zakupić również dobrą apteczkę. Warto zainwestować nawet 100-300 zł w specjalistyczną apteczkę, która może ułatwić nam reanimację ofiar wypadku, a także opatrzenie ran lub ochronę takich osób przed wychłodzeniem lub przegrzaniem. Taka apteczka może nawet uratować życie nam samym. Skorzystać z niej mogą przecież osoby ratujące nas po wypadku. Im lepiej wyposażona apteczka tym większa szansa na uratowanie człowieka.

Straż pożarna
Fot. pixabay.com

Naszym zdaniem warto zakupić również dwie kamizelki odblaskowe. Te pomogą w bezpieczny sposób – na przykład – wymienić przebite koło na drodze. Może się to wydawać dość mało istotne. Jednak – szczególnie na autostradzie lub trasie szybkiego ruchu – nocą dochodzi do wypadków, w których giną niewidoczni ludzie. Nie warto oszczędzać na bezpieczeństwie. Jeśli coś może pomóc w ratowaniu ludzkiego życia, pieniądze powinny zejść na drugi plan.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News